Preimenovanje je sprejeto ob 30. letnici samostojne Slovenije in 30. obletnici plebiscita s katerim smo odločili, da bo Slovenija samostojna država, so zapisali v obvestilu za javnost.
Občina Radenci se je tako pridružila mnogim mestom in krajem, ki so ta del zgodovine iz poimenovanja javnih cest, ulic in trgov umaknili v muzeje in zgodovino, so še zapisali. Vsi stanovalci Ceste osamosvojitve Slovenije bodo dobili povrnjene stroške, ki bodo nastali pri zamenjavi dokumentov v vrednosti do 50 evrov na občana.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuPo soboških ulicah se vozi avtomobil, odet v praznične lučke. Ste ga opazili?
Lastnik avtomobila pravi, da želi z lučkami slediti novodobnim trendom.
Vztrajali bomo
Nenadno novico je komentiral tudi Franc Vukajč, predstavnik Civilne iniciative, ki se že več mesecev bori proti preimenovanju ceste. "Glede na današnje dogodke bomo vztrajali pri pobudi za referendum in referendumu. Nesprejemljivo je namreč, da je župan onemogočal tako prvi referendum kot tudi drugi, ki ga je predlagal sam občinskemu svetu in ga na torkovi seji preklical ter hkrati sprejel odlok o preimenovanju Titove ceste. Vztrajali bomo tudi tokrat," je dejal.
O nameri ponovnega preimenovanja ulice niso bili seznanjeni. "Ne mi in ne občinski svetniki. Dnevni red se je prilagajal sproti, gradivo o spornih točkah pa je bilo priloženo tik pred sejo občinskega sveta," je še pojasnil.