Skupna dolžina postavljenih mrež je bila približno 1,4 kilometra, po dveh letih pa so ponovno postavili tako imenovane povratne zaščitne mreže, ki ustavljajo dvoživke, ki se vračajo. Te so nato prenesli čez cesto v nasprotno smer. Prvič letos pa so na regionalni cesti v Kraščih skupaj s Cestnim podjetjem Murska Sobota namestili svetlobno signalizacijo in omejili hitrost zaradi varnosti tako dvoživk kot prostovoljcev, ki so dvoživke prenašali predvsem ponoči.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuBine Pušenjak se je vrnil z zdravljenja v tujini, doma so jim pripravili sprejem
Bine Pušenjak je pri dveh letih in pol zbolel za tumorom osrednjega živčevja. Zadnjih šest tednov so z družino preživeli v Italiji na zdravljenju.
Sezona spomladanskih migracij dvoživk se je v večjem obsegu začela po 20. marcu, trajala pa je vse do sredine aprila, ko so začeli pospravljati zaščitne mreže. V tem obdobju so prenesli 6922 dvoživk, prevladovale so navadne krastače, sledile so zelene žabe in rosnice, nekaj je bilo prenesenih tudi navadnih pupkov, plavčkov in sekulj. Največ dvoživk so sicer zaposleni skupaj s prostovoljci prenesli leta 2020, in sicer 12.649.