Tomaž Sraka zasluženo najboljši tekač sezone

Tomo Köleš, 6. 10. 2018
Beltinski tek je zaključil sezono pomurskega pokala.
Aktualno

Z Beltinskim tekom se je končala letošnja sezona tekov za točkovanje v pomurskem pokalu. In to z dvojnim zmagoslavjem Goričanca Tomaža Srake.

V beltinskem športnem parku je med člani na 7,7 kilometra dolgi progi slavil Tomaž Sraka od Grada, drugi je bil Iztok Fister, tretji pa Dušan Fister (oba KK Tropovci). Pri članicah na 6,6-kilometrski progi ni bilo konkurence, saj je sama tekla Karin Fister (KK Tropovci) in seveda tudi zmagala.

b343572fe1076cc85d692ff433078fa5
Včasih ni bilo prave konkurence.

Na teku občanov (2,2 kilometra) je slavil Slavko Kumek (ŠD Snaga Maribor), drugi je bil Darko Vereš (VKITŠD Bakovci). V nižjih starostnih kategorijah so zmagali: Victoria Števanec Bertalanič, Noah Šadl, Ariel Šadl, Rene Bačič, Zarja Vereš, Maj Bačič, Lucija Rengeo, Val Hajdenkumer in Živa Smej.

b217f5ecdaac84796ec62b68e10f0540
Za končna najboljša mesta so se pomerili tudi najmlajši.

Skupno je v točkovanju za pomurski pokal pri članih zmagal Tomaž Sraka od Grada s 329 točkami, na drugem mestu je končal Jože Čeh (AK Lenart) z 259, na tretjem pa Stanko Roškar (AK Ormož) z 253 točkami.

1473bbda4398ccb25cd61f9591cf195b
Tomaž Sraka od Grada je zmagal v Beltincih in v skupnem seštevku.

Od Pomurcev sta med prvo peterico pristala tudi Matej Gider iz Rogašovec na četrtem (250) in Iztok Fister na petem mestu (247). Med članicami je skupno slavila Karin Fister z 230 točkami, preostale tekačice pa se niso uvrstile v točkovanje, saj bi morale nastopiti na najmanj petih tekih od skupno dvanajstih.

Skupni zmagovalci v nižjih starostnih kategorijah pa so: Rene Bačič (OŠ Puconci), Ariel Šadl (brez kluba), Maj Bačič (OŠ Puconci), Lara Bertalanič (OŠ Puconci), Val Hajdenkumer (OŠ III Murska Sobota), Lara Horvat (AK Pomurje) in Tjaša Ficko (OŠ Cankova).