Slovesna otvoritev trgovine Zelena točka na novi lokaciji, ki spada pod okrilje Skupine vrtovi panonski – zadrugo prekmurskih pridelovalcev, je potekala danes, spremljala pa jo je predstavitev pridelovalcev ob Dnevu slovenske hrane, ki ga obeležujemo že od leta 2012. Namen tega dne je podpora slovenskim pridelovalcem in predelovalcem hrane ter spodbujanje samooskrbe s kakovostno hrano iz lokalnega okolja.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
Kot je povedal Denis Topolnik, predsednik omenjene zadruge, se je trgovina, ki zajema 50 kvadratnih metrov prostora v distribucijskem centru, preselila na novo lokacijo iz dveh razlogov, prvotni je zagotovo ta, da sadje in zelenjava, ki ga tam ponujajo, potuje iz tamkajšnje hladilnice do polic trgovine zgolj nekaj metrov, pridelki in izdelki so torej sveži, z znanim poreklom in kratko dobavno potjo. Drug razlog pa je ta, da lahko izdelke ponudijo po nižji ceni, tudi sami nimajo stroškov najema.
Trgovina Zelena točka oskrbuje potrošnike s svežim sezonskim sadjem in zelenjavo skozi vse leto ter jim omogoča kakovostnejši način prehranjevanja in življenja. Ustanovljena je bila leta 2012, trenutno združuje nekaj čez dvajset zelenjadarjev in sadjarjev ter preko petdeset ponudnikov drugih lokalnih izdelkov. Skupno je v distribucijskem centru in v trgovini zaposlenih 7 oseb, Pomurje pa po besedah Topolnika s pridelki in izdelki oskrbujejo z dvema voziloma. Dodal je še, da se prodaja vrši v maloprodajni trgovini in preko veleprodaje na enem mestu, kar je sicer na slovenskem prostoru edini tak primer, odjemalcev proizvodov pa je čez 100. Tem uspejo mesečno prepeljati v povprečju 40 ton sadja in zelenjave tako slovenskih pridelovalcev in predelovalcev kot tudi tujih, saj so zaradi velikega povpraševanja določen del primorani uvoziti.