Projekt 321 go, ki se je začel 1. junija 2016 in se bo zaključil zadnjega maja prihodnje leto, je sofinanciran s strani Evropskega sklada za regionalni razvoj in se izvaja v okviru programa Interreg V-A 2014 - 2020. Celotna vrednost projekta, v katerega so vključeni trije partnerji, in sicer Krajinski park Goričko, Pomurski muzej Murska Sobota in jOPERA Jennersdorf, znaša nekaj več kot 884.000 evrov.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuNa razgovoru so jo spraševali o družini, zagovornik ugotovil diskriminacijo
Prepovedano je zahtevati podatke o družinskem oziroma zakonskem stanu, nosečnosti, načrtovanju družine.
Cilji, ki jih projekt zasleduje na obeh straneh meje v gradovih Grad, Tabor in Murska Sobota, so oblikovanje trajnostne kulturno-turistične destinacije, izboljšanje ponudbe izven glavne sezone, pridobitev novih obiskovalcev ter podaljšanje obdobja bivanja, kar bodo partnerji skušali doseči s vključitvijo kulturne dediščine in vpeljevanje novih kulturno-turističnih storitev.
Do sedaj so v projektu že izvedli številne aktivnosti v vseh treh gradovih, med drugim z zgodovinskimi razstavami, s tridimenzionalnim modelom gradu Grad, z avdio vodiči za individualne obiskovalce, ki so na voljo v vseh treh gradovih ter s turističnim produktom Zgodovinska družinska tura, ki je sicer knjižica, v kateri so predstavljeni razlogi za obisk Pomurja in južnega Gradiščanskega.
Poleg tega bodo v okviru projekta 321 go, ki predstavlja tri gradove, dve deželi in eno zgodbo, nastale še elektronska knjiga, mobilna aplikacija in monografija o zgodovini projektnega območja. Vse že izvedene aktivnosti in prihajajoče dogodke projekta so predstavili na novinarski konferenci na gradu Grad, na kateri so sodelovali projektni partnerji, in sicer Alexandra Rieger kot predstavnica vodilnega partnerja jOPERA, Tamara Andrejek iz Pomurskega muzeja Murska Sobota, Stanka Dešnik, direktorica Javnega zavoda Krajinski park Goričko ter Iztok Fartek kot predsednik Sveta Pomurske razvojne regije.