Poleg številnih že uveljavljenih ponudnikov turističnih nastanitev v regiji, je tudi med ostalimi domačini vedno več takih, ki so se odločili zajezditi val rasti pomurskega turizma in vedno večjega povpraševanja ljudi po možnostih počitnikovanja v pokrajini ob Muri. Taka je tudi skupina lastnikov apartmajev v Banovcih. Gre za posameznike, ki so se odločili, da z namenom oddajanja kupijo stanovanja v novozgrajenem apartmajskem naselju. Hitro so ugotovili, da bodo bolj prepoznavni, če bodo apartmaje oddajali skupaj, tako danes devet apartmajev tržijo pod blagovno znamko Banonia. »Odločili smo se za skupno trženje, saj smo združeni lahko močnejši. Od takrat naprej se držimo skupnega koncepta. Že od opremljanja stanovanj naprej smo se držali istih smernic,« pravi solastnica apartmaja Katja Kožar iz Murske Sobote, ki v okviru podjetja Bluecam Studio skrbi za promocijo in trženje Banonie. »Želeli smo čim bolj opremljene apartmaje, s to težavo se namreč turisti večkrat srečujejo, saj ob vstopu v apartmaje, ki jih najamejo v raznih počitniških krajih, ugotovijo, da so ti nepopolno opremljeni in s tem tudi manj primerni za bivanje. V naših apartmajih bodo našli obiskovalci popolnoma opremljeno kuhinjo s pomivalnim strojem, pralni stroj, komarnike na oknih, električne žaluzije … tako se bodo lahko počutili kot doma. Kot rečeno, so apartmaji ne glede na različne lastnike opremljeni po istih standardih, tako gost, ko rezervira enega od apartmajev Banonia, ve, kaj dobi.«
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Gostje presenečeni nad ponudbo regije
Kot pravi, gosti, ki prihajajo k njim, večinoma niso klasični obiskovalci bližnjih Term Banovci, čeprav v dogovoru s slednjimi gostom nudijo možnost nakupa cenejših vstopnic. »Sem pridejo tisti, ki iščejo mir. Tako jih največ pove. Na drugih destinacijah je namreč za njih preveč turistov in gneče.« Kot pravi Kožarjeva, skuša obiskovalcem pred in ob prihodu priporočati čim več stvari, ki jih lahko spoznajo v Pomurju. »V največ primerih so že slišali za terme v Banovcih, Radencih in Moravskih Toplicah, ostalo pa ostaja prezrto.« Sedaj delajo pospešeno na vzpostavljanju spletne strani, kjer bodo lahko obiskovalci izvedeli tudi več podrobnosti o kulturni, turistični in kulinarični ponudbi v regiji. Pri tem se želijo po besedah Kožarjeve povezati z lokalnimi ponudniki.
Največ je še vedno slovenskih gostov. »Apartmaje smo začeli tržiti zadnji teden v aprilu, s prvim majem so bili že vsi zasedeni. Prišli so gostje iz Nemčije, Poljske, Češke, Slovaške, Madžarske, Hrvaške, Francije in Avstralije. Torej so nas takoj opazili po celem svetu.« Cene najema apartmaja se gibljejo od 60 do 80 evrov na noč, odvisno od velikosti apartmaja, gostom večjih apartmajev pripada tudi zelenica pred stavbo. »Želimo predvsem, da bi obiskovalci prepoznali Pomurje kot destinacijo, vredno obiska.« Največ rezervacij je po njenih besedah narejenih preko spletne strani booking.com. »Veliko je takih, ki pridejo v Pomurje prvič in so presenečeni nad tem, kaj vse lahko tu doživijo. Tudi če so tu samo nekaj dni, so navdušeni. Sama nastanitev ne pomeni še ničesar, pokrajina prinese dodatno vrednost. Tako si je gostja pred kratkim ogledala tudi pridelavo orhidej in se vrnila s tremi v naročju.«