vestnik

Učiteljici bi izkopal oči

Andrej Bedek, 18. 3. 2019
Nataša Juhnov
Odgovora na to, kdo lahko otroku pomaga, nismo dobili. Fotografija je simbolična. fotografija nataša juhnov
Aktualno

Na eni od pomurskih šol so si uprava šole in starši drugošolca v laseh – Posredovala je že policija in zaradi nasilništva ovadila eno od učiteljic na šoli, zaradi brce v glavo pa drugošolca osumila kaznivega dejanja

Nadaljevanje s 1. strani

Udarila je učenca

Mama je pred kratkim eno od učiteljic prijavila policiji, ker je njenemu otroku primazala klofuto. Policisti so učiteljico ovadili zaradi nasilništva. »Ravnanja šole so prava slika vsega, kar je narobe v našem šolstvu. Trditve šole pa so obenem neresnične, žaljive in popolnoma zlonamerne,« ob tem pove mama drugošolca. In še: »Kaj se v našem šolskem sistemu zgodi, ko pride do nezakonitosti in nanje starš opozori? Takrat pride do arogance, viktimizacije otroka in prevračanja krivde.«
Šola je na nasprotnem bregu. »Če na šoli še zmeraj ne bomo uspešni pri delu z učencem in s starši in bosta okrnjena varnost ter spodbudno učno okolje njemu in drugim učencem, se bomo morali ponovno obrniti na pristojne zunanje institucije za celostno pomoč učencu v sodelovanju staršev ob prevzemanju odgovornosti za otrokovo funkcioniranje. Glede na predstavljeno težavo predlagamo, da se družini ponudi podpora v smislu svetovanja in sproži postopek usmeritve, saj menimo, da se brez dodatne strokovne pomoči ustreznih strokovnih služb učenec ne bo zmogel vključiti v šolski sistem in ne delovati v skladu z zahtevami družbe,« pravi ravnateljica šole in doda, da z mamo ne morejo sodelovati. »Ta noče nič slišati o otrokovem vedenju v šoli in omalovažuje sposobnosti delavcev na šoli,« pravi ravnateljica.
Zgodba očitno še ne bo tako hitro doživela epiloga. Šolski inšpektorat prav zdaj opravlja nadzor nad šolo, vključil se je tudi center za socialno delo, ki pa konkretnih rešitev brez soglasja staršev nima. Starša sta pred dnevi policiji spet naznanila kaznivo dejanje, ki naj bi bilo storjeno nad njunim otrokom. Tokrat sta prijavila drugo učiteljico.
Andrej Bedek
Kaj zdaj berejo drugi