Na 14. mednarodni likovni koloniji Mi z Muro tudi ustvarjamo, ki poteka v soboto in nedeljo, organizira pa Likovno društvo Gornja Radgona, se je zbralo 25 likovnih umetnikov iz treh držav, ki jih povezuje reka Mura. Ljubiteljski likovni umetniki se bodo s svojim ustvarjanjem in občutji ob reki izrekli proti posegom vanjo in proti elektrarnam na njej.Pri tem se je vključila tudi Zveza društev Moja Mura, ki se zavzema obvarovanje reke in sonaravni razvoj krajev vzdolž njenega toka.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
Umetniki so si že poiskali različne kotičke in postavili bela platna na svoje »štafelaje«, ob prijetnem druženju pa bodo do nedelje nastajala njihova dela. Ustvarjanje na takih kolonijah je pomembno iz večih razlogov, je povedala Tatjana Mijatović, predsednica Likovnega društva Gornja Radgona. »Poleg sporočila, ki ga razstava prinaša, je to priložnost za srečanje in druženje ljubiteljskih slikarjev, predvsem pa, da se ti iz svojih ateljejev preselijo na teren, kjer dobijo navdihe novega okolja in tudi drugih slikarjev, in tako lahko nastanejo drugačna dela, kot bi v njihovem običajnem okolju.« Kako ustvarjajo lahko v teh dveh dneh opazujete v naravnem okolju.
Dela, ki bodo nastala na mednarodni koloniji bodo predstavili na treh razstavah v treh deželah, prva bo v avstrijski Radgoni, ko bodo na ulicah mimoidoče seznanjali z umetnostjo in sporočilom razstave o zaščiti reke Mure, v prostorih občine Sveti Martin na Muri na Hrvaškem ter nazadnje še 1. oktobra ob občinskem prazniku Občine Gornja Radgona. Vse mednarodne likovne kolonije in tudi ta pa potekajo ob podpori Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti.