Najprej sta se v Slovenskem kulturnem in informacijskem centru v Monoštru srečala s predstavniki obeh narodnih skupnosti, nato pa sta sodelovala na spominski slovesnosti posvečeni 30. obletnici podpisa Sporazuma o zagotavljanju posebnih pravic slovenske narodne manjšine v Republiki Madžarski in madžarske narodne skupnosti v Republiki Sloveniji.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(Prosta delovna mesta) To so najbolj iskani poklici v tem tednu
Na Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje, OS Murska Sobota, je trenutno razpisanih več kot 130 prostih delovnih mest.
Na podlagi omenjenega sporazuma, ki sta ga 6. novembra 1992. leta v Ljubljani podpisala zunanja ministra Slovenije in Madžarske, Dimitrij Rupel in Geza Jeszensky, deluje mešana slovensko-madžarska manjšinska komisija, ki je imela doslej 18. zasedanj. Po besedah Laszla Köverja gre za »zgodbo o uspehu, na katero smo upravičeno ponosni in ki je kot prava evropska vrednota zgled in model za Evropo.« Tudi Urška Klakočar Zupančič se je strinjala, da gre za pomemben sporazum, saj obe narodni skupnosti povezujeta oba naroda: »Prepričana sem, da si bosta tako Slovenija kot Madžarska še naprej prizadevali za napredek in razvoj slovenske narodne skupnosti v Porabju in madžarske narodne skupnosti v Prekmurju. Hkrati pa, da bosta obe državi še naprej zgledno sodelovali.« Na slovesnosti sta spregovorila tudi zagovornica Slovencev v madžarskem parlamentu Erika Köleš Kiss in poslanec madžarske narodne skupnosti Ferenc Horvath.
Predsednika obeh parlamentov sta obiskala tudi dvojezični osnovni šoli, v Števanovcih in v Prosenjakovcih, ustavila pa sta se tudi v Andovcih in Dobrovniku, kjer sta posadila drevesi. Skupni obisk Porabja in Prekmurja sta Urška Klakočar Zupančič in Laszlo Köver sklenila v Lendavi, kjer sta prisostvovala podpisu osveženega sporazuma o sodelovanju, ki so ga leta 2012 podpisali predstavniki vseh treh krovnih organizacij madžarske in slovenske narodne skupnosti.