Sabina Barbarič, prostovoljka, ki v domu starejših občanov v Radencih, vodi tradicionalne pogovorne večere poimenovane Sledi, je tokrat sama predstavila potopisno predavanje po Jakobovi poti ali El Camino de Santiago. To je skupno ime za več romarskih poti, ki vodijo do katedrale Santiago de Compostela, kar v prevodu pomeni Sveti Jakob iz Compostele.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuČrno-beli pripravljeni na derbi z vodilnimi zmaji: "Ne bomo jih šparali," sporoča Drobne
Fazanerija bo sredi nedeljskega popoldneva prizorišče derbija med Muro in Olimpijo.
Od 24. aprila do 6. maja letos se je s še enajstimi pohodniki pod vodstvom vodičke Mateje Drev podala po zadnji etapi romarske poti do enega največjih krščanskih svetišč na severovzhodu Španije; šli so iz kraja Triacastela v Galiciji do Santiago de Compostela.
Sabina je povedala, da fizično ni bila pripravljena in ne ve, kaj jo je prepričalo, da se je odločila za takšno težavno preizkušnjo. Sama pri sebi je razmišljala o tem, da tako dolge poti ne bo zmogla premagati, saj to ne bo nič drugega kot samo trpinčenje. A že po drugem dnevu hoje je začela spoznavati, zakaj ji duša po poti hrepeni: "Čeprav je bil prvi del poti naporen, sem postajala čedalje bolj srečna; ker sem hodila po poti, označeni z rumenimi puščicami, z logotipi značilnih školjk pokrovač. Hodiš po travnikih, gozdovih, majhnih poljskih stezicah, preko gorovij, vdihavaš sveži zrak, skrbi pa pustiš doma," je še povedala.
Po sedmem dnevu hoje poti Camino France, je skupina iz Slovenije prispela na cilj. Odločili so, da pot nadaljujejo še do Atlantskega oceana, do vasice Fisterra, tako, da so skupaj prehodili okrog 270 km.
Ob projekciji je Sabina številnim poslušalcem obljubila, da se bosta s prijateljico Magdo Steyer, ki je parv tako bila na predavanju, naslednje leto spet podali na pohod; tokrat po še daljši poti.