Osrednja razprava na sejmu je danes pripadla problematiki komunalnih podjetij in njihovi vlogi v občinah, predvsem v primerih skupnih medobčinskih projektov. Tako so predstavniki številnih javnih komunalnih podjetij in drugih institucij, ki so povezane z njihovim delovanjem, predstavili primere dobrih praks in inovativnih rešitev, s katerimi so delovanje komunalnih podjetij približali občanom.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
V razpravi pa se niso mogli izogniti niti težavam, s katerimi se soočajo v komunalnih podjetjih pri svojem delovanju. “Župani so velikokrat tarča gneva občanov, ki niso zadovoljni s komunalnimi storitvami, velikokrat pa tudi v zvezi s tem prejmejo pohvale, ki bi jih moral nekdo drug …,” je povedal župan Gornje Radgone Stanislav Rojko.
Boris Jagodič iz Inštituta za javne službe, ki je organiziral posvet, pravi, da je medobčinsko sodelovanje v tovrstnih primerih večkrat sklenjeno na podlagi pogodb, ki pa ne vključujejo vseh podrobnosti, zaradi česar kasneje lahko pride do sporov med občinami. Več o tej tematiki boste lahko prebrali v prihodnji tiskani izdaji Vestnika.
Včeraj so ob slavnostni otvoritvi sejma podelili tudi znake kakovosti v graditeljstvu, ki so jih prvič podelili na Megri že leta 1997. Letos sta znak kakovosti prejeli podjetje AJM iz Pesnice pri Mariboru za sodobno vgradnjo stavbnega pohištva in MIK iz Vojnika pri Celju za lokalno prezračevalno napravo MIKrovent.
Preberite tudi: Megra in Green: gradbeništvo v vzponu