»To je bila moja napaka, tega ne bi smeli narediti. Nisem želela komplicirati, saj smo se o poslu pogovarjali z dobrimi nameni, nenazadnje je gospa tudi državna sekretarka, zato smo pač podpisali.«
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Pri notarju jih je čakalo presenečenje
Klepčeva pove, da je sprva določena kupnina znašala 100 tisoč evrov, a so jo kasneje znižali na 80 tisoč evrov. Pri tem so bili po njenih besedah z Belčevo zmenjeni, da ji 50 tisoč evrov izročijo na roko na dan podpisa pogodbe. Ko so prišli k notarju, da bi podpisali pogodbo, so ugotovili, da je bil v njej naveden samo preostali znesek, to je 30 tisoč evrov. Kot pravi Jasna Klepec, jim je Belčeva pojasnila, da se želi s tem izogniti plačilu davka. Pogodbo so kljub temu podpisali. Na vprašanje, zakaj so podpisali pogodbo, v kateri ni bil naveden celoten znesek, Klepčeva odgovarja: »To je bila moja napaka, tega ne bi smeli narediti. Nisem želela komplicirati, saj smo se o poslu pogovarjali z dobrimi nameni, nenazadnje je gospa tudi državna sekretarka, zato smo pač podpisali.« Kasneje, pravi Klepčeva, so želeli še, da bi bilo tudi omenjenih 50 tisoč evrov uradno navedenih v dokumentaciji o prodaji, a Belčeva na njihove predloge ni več pristala: »O tem imam tudi shranjeno korespondenco.«
Državna sekretarka se že veseli odškodnin
Omenjene navedbe smo preverili tudi pri Olgi Belec, ki pravi, da so neresnične in da bo podala kazensko ovadbo zaradi blatenja njenega imena zoper osebo, ki jih izreka. Hkrati pa je v odgovoru tudi zagrozila avtorju prispevka in mediju. »Na vašem mestu bi se izogibala takšnega pisanja, ker bom zoper vse, ki to delate, ustrezno ukrepala in se veselim odškodnin, ki mi jih bo sodišče v vsakem primeru dodelilo. V primeru, da boste pisali, da naj bi prejela kupnino v gotovini, bom prisiljena vložiti tožbo za odškodnino zoper vas in Vestnik,« je zapisala. Po besedah nove lastnice podjetja se je izročitev denarja zgodila v prostorih hotela. Klepčeva in odvetnik Dejan Rituper, ki zastopa družbo, pri tem še dodajata, da imajo trdne dokaze o tem, da so gotovino res izročili Belčevi in da jih bodo tudi predložili sodišču, če bo to potrebno.
Kot smo že poročali, bo več kot polovica od 50 zaposlenih v Hotelu Diana, ki so tudi člani sindikata, vložilo tožbe proti delodajalcu, ki jim je še iz časov, ko je družbo vodila Belčeva, med drugim dolžan izplačilo regresa iz leta 2016 in dela regresa iz leto 2017. Več o tem TUKAJ.
Razmišljajo tudi o kazenski ovadbi
Rituper pojasnjuje, da si v družbi tudi sami prizadevajo, da bi delavci dobili tisto, kar jim pripada, zaradi česar bodo verjetno vložili kazensko ovadbo zoper Olgo Belec, saj je po besedah Rituperja Belčeva kot fizična oseba kriva, da so bili delavci oškodovani. Kot smo poročali, je Klepčeva proti Belčevi že vložila tožbo, s katero želi doseči razveljavitev pogodbe, saj naj bi ji Belčeva pred prodajo zamolčala nekatere ključne informacije glede obveznosti družbe do delavcev. Tako naj bi kupcem zamolčala, da 21 delavcem dolgujejo plačilo jubilejnih nagrad za 10 let dela in da je še vedno neporavnanih kar 5514 presežnih ur. To je Belčeva pred časom že zanikala in dodala, da je bil posel izpeljan transparentno, za kar ima po lastnih besedah tudi dokaze. »Kupnina je bila v vsakem primeru previsoka glede na to, kakšno je bilo dejansko stanje v podjetju,« danes meni Klepčeva. Za omenjenih 18 tisoč evrov kupnine, ki jih še ni nakazala Belčevi, pravi, da jih je zadržala iz načelnih razlogov, ker ta denar pripada delavcem, zato je Belčevi predlagala, da denar začasno deponirajo: »Ker se ni želela pogoditi, sem morala vložiti tožbo.«