Prireditev je bila v vaško-gasilskem domu v Kruplivniku, ki je bil okrašen v stilu prekmurske 'iže' in jeseni. Namen dogodka je bil, da skupaj zapojemo, si vzamemo čas drug za drugega, obujamo spomine in običaje, da bogastvo naših prednikov, kulturna dediščina in zgodbe ne bi tonile v pozabo, ampak bi se ohranile in prenašale na mlajše rodove, je izpostavila Mihaela Žökš, strokovna sodelavka za družbene dejavnosti na Občini Grad.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuBine Pušenjak se je vrnil z zdravljenja v tujini, doma so jim pripravili sprejem
Bine Pušenjak je pri dveh letih in pol zbolel za tumorom osrednjega živčevja. Zadnjih šest tednov so z družino preživeli v Italiji na zdravljenju.
Organizatorji so pripravili tudi bogat kulturni program, v katerem so se z venčkom goričkih plesov predstavili člani folklorne skupine KUD Goričko iz Gornjih Petrovec, zaplesali so ljudski godci in pevci Što ma čas, zapeli so domači ljudski pevci Tri regine in en tulipan ter člani KTD Lipa Vadarci - Družina poje, z deklamacijami in skladbami pa so se predstavili najmlajši vaščani vasi. Zaplesala je tudi otroška folklorna skupina OŠ Grad, ki so prvič pokazali nove obleke, ki jih je kupila Občina Grad. Povezovalka je bila Štefka Bohar, ki je pripovedovala o takratnih časih. Po kulturnem programu se je veselje nadaljevalo s Teodorom Bratuša.
Ker z jesenjo dozorijo pridelki in sadeži, zrnje polni kašče… Trud celega leta je bolj ali manj poplačan. Naši predniki so znali reči » Bogu hvala«, znali so in se zavedali, da njihovo delo ni zgolj odvisno od njih samih, ampak od vremena, njihovega zdravja, sosedske pomoči, zato so toliko bolj spoštovali zemljo- Božje Stvarstvo in se zahvaljevali Stvarniku za prejete sadove zemlje se je prireditev začela s prihodom domačih gospodarjev in gospodinj, ki so povedali, da se je delo končalo sedaj pa je čas za veselje, druženje in hvaležnost za darove.
"Omenjeni dogodek nas je popeljal v čas mladosti naših babic in dedkov in s tem dokazal, da kulturna dediščina preteklosti še vedno bogati naša srca. Upamo, da je del tega, kar smo skupaj pripravili, obudili in ogreli vsaj nekatere spomine na čas, ki je bil naša resničnost. Želimo si, da bi znali in zmogli z ljubeznijo obdržati ter ohraniti korenine naših prednikov, v veri, kulturi in modrosti, tako sogovornica.
Obiskovalci so lahko poskusili goričko gujžino, goričke pogače in vino. Ob tej priložnosti je bila tudi razstava ročnih del. Pobudnica prireditve, ki je bila prvič izvedena v letu 2019, Mihaela Žökš, je od predstavnikov vasi in društev prejela zahvalo za vso pomoč in prizadevno delo na področju društvenega življenja.