Prekmurci so se tudi tokrat predstavili s kulinariko in gostoljubnostjo, pa tudi s kulturo in tradicijo. Na 36 stojnicah so ponujali domače pridelke in izdelke. Sodelovali so gostinci, vinarji, mojstri ljudske obrti ter drugi. Obiskovalci so lahko tudi degustirali prekmursko gibanico in šunko. Ves čas prireditve je bil na voljo prekmurski bograč, ki so ga kuhali v velikem loncu.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
V kuhanju najbolj znane prekmurske jedi se je pomerilo šest ekip, v katerih so bili Prekmurci, tako tisti, ki živijo v pokrajini ob Muri, kakor tudi tisti, ki imajo sedaj stalno prebivališče v prestolnici ali kje drugje. Te je ocenjevala strokovna komisija, ki je menila, da je najboljšega skuhala ekipa Term 3000.
Ves čas prireditve je potekal tudi kulturno-zabavni program. Nastopili so Marko banda s pevko Tjašo Šimonka, Folklorna skupna KUD Beltinci, glasbena skupina Halgato band, Ljudski pevci in godci Gorički lajkoši ter glasbena skupina Romano glauso. Seveda pa ni manjkal tudi prekmurski pozvačin.
S prireditvijo, ki je vsako leto zelo dobro obiskana, dejansko potrjujejo kakovost prekmurske kulinarike, je povedal predsednik Društva za promocijo in zaščito prekmurskih dobrot Janko Kodila. To je ena najbolje obiskanih tovrstnih prireditev ob ljubljanski tržnici. Vsako leto pride na prireditev več kot štiri tisoč obiskovalcev, ki se skupaj s Prekmurci poveselijo, ti pa jih tudi povabijo v pokrajino ob Muri. Obiskovalcem iz Slovenije se pridružijo tudi turisti iz bolj oddaljenih držav, ki so v Ljubljani in jih pritegne glasba, vrvež ter vonj po prekmurskih jedeh.