Po unovčenih bonih Moravskih Toplicam sledijo občine Ljutomer, Veržej, Lendava in Murska Sobota. Čeprav natančnih podatkov ni, ker prihajajo z zaostankom, tudi Finančna uprava RS (Furs) ima zadnje za 15. julij, predsednik Pomurske turistične zveze Uroš Kamenšek z gotovostjo trdi, da so tako rekoč vse zmogljivosti zasedene.
Gostje so večinoma Slovenci s turističnimi boni, v Pomurje je zašlo le nekaj avtobusov s Češke in iz Nemčije.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
Čeprav velikega izpada dohodka v marcu, aprilu in maju po besedah Kamenška ne bodo nadomestili, so boni za Pomurje velika pomoč, tudi zato, ker je julij eden najslabše zasedenih mesecev. Turisti namreč prihajajo v pokrajino še vedno predvsem zaradi toplic in zdravilišč.
Prav teh je v občini Moravske Toplice največ, poleg treh v Termah 3000 je tu še hotel Vivat, v katerem je po podatkih Fursa največ obiskovalcev, več kot tisoč, izkoristilo bone, sledita hotela Ajda in Livada v Termah 3000.
Tudi župan občine Moravske Toplice Alojz Glavač pravi, da so boni zelo dobra rešitev in da so zdaj lahko zapolnili sobe še tisti, ki so nad dejavnostjo že malo obupali. Konec marca turistov skoraj ni bilo, zdaj pa so gostje zasedli tudi turistične kmetije in apartmaje, tako da je dnevno v občini okoli 1300 turistov. Glavač pa priznava, da je ob plusih zaradi "drugačnih" gostov zaznati tudi kakšen minus in turistično anekdoto. Lani je občina od turistične takse dobila okoli 600 tisoč evrov, vložili so jih predvsem v delovanje Turistično-informativnega centra (Tic) in promocijo ter komunalno infrastrukturo, ki je bolj ali manj povezana s turizmom, od kolesarskih poti do urejevanja ulic in razsvetljave.
V občini Veržej so unovčeni boni predvsem na račun Term Banovci, v Murski Soboti pa ob veliki zasedenosti prenočišč opažajo tudi veliko večje zanimanje turistov za odkrivanje mesta in regije, med drugim tudi večji obisk ob Soboškem jezeru.
Precejšnja sprememba pa je vidna na eni od najbolj znanih pomurskih in slovenskih turističnih točk, lendavskem Vinariumu. Velikih skupin izletnikov je manj, zato pa prihajajo manjše skupine, družine in posamezniki. Tudi v Gornji Radgoni je opazen predvsem obisk individualnih gostov, Bioterme pri Mali Nedelji v ljutomerski občini so prav tako zasedene do jeseni.