Če sem se nasmejal ob ministrovem pitju vode v gostilni ob vznožju Jeruzalemskih goric ali popotovanju drugega ministra z mamo na Hrvaško, mi danes ni več do smeha. Aferi sta razgalili vladni koronski kaos, so pa oblastniki te dni jasno sporočili, da tako hitro ne bodo šli s prestola. SDS je na domove znova poslala vprašalnik o tem, kakšno Slovenijo si želimo, precej sugestivna vprašanja pa se nanašajo predvsem na delovanje opozicije, medijev in nevladnih organizacij. Poslanka SDS Alenka Jeraj je medtem novinarjev tvit deloma komentirala s svojega profila, deloma pa kot uporabnica Kopriva. Je s svojo nespretnostjo razkrila, da stranka SDS ob pomoči mreže profilov na omrežju Twitter promovira svojo politiko in napada nasprotnike?
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
Tudi zato bo treba iti na volitve, da se ne bomo po njih spet spraševali, zakaj je stanje v državi takšno, kot je.
Letošnji simbol posta je šah. Podobno kot v šahu tudi v življenju že majhne odločitve vplivajo na to, kar se bo nam zgodilo. Prispodoba s šahom je lahko tudi, da aktualna oblast v Sloveniji igra veliko simultanko – z vsemi, ki ne mislijo tako kot ona. Šah je tudi simbol alternative. Imamo lahko boljše izbire. A preštevanje pred pustom v parlamentu je pokazalo, da je imel predsednik vlade Janez Janša na šahovnici več figur kot izzivalec Karl Erjavec. Janša je pravzaprav odigral zelo premeteno – šel je celo tako daleč, da poslanci niti glasovnic, na katerih bi dali glas njemu, niso prevzeli.
Prispodoba s šahom je lahko tudi ta, da aktualna oblast v Sloveniji igra veliko simultanko – z vsemi, ki ne mislijo tako kot ona.
Predsednik vlade s svojimi potezami skrbi za napeto igro. Med parlamentarno razpravo o novem zdravstvenem ministru je izstrelil, da je pred nami tretji epidemični val. Napovedi niso dobre, rumena faza se oddaljuje, ni izključeno, da bomo po koncu 40-dnevnega posta spet končali v rdeči fazi. Ameriški predsednik Lincoln je rekel, da je volilni listek močnejši od izstrelka. Medtem ko SDS nagovarja volivce tako s sugestivnimi vprašalniki kot z močno uporabo družbenih omrežij in zdaj še s plakatnimi akcijami, se na levem političnem polju še vedno preštevajo. SDS je pripravljena na volitve, kot ni bila še nikoli, je pred glasovanjem o nezaupnici samozavestno ocenil Janša. Tudi zato bo treba iti na volitve, da se ne bomo po njih spet spraševali, zakaj je stanje v državi takšno, kot je.