V Razkrižju so v Domu kulture ponovno vzpostavili policijsko pisarno.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
»Skupaj si želimo, da nam prisotnost policije ne predstavlja bremena, temveč z dobrim medsebojnim sodelovanjem skupaj rešujemo problematiko, ki se pojavlja. Zagotovo pa je lažje, če imaš na razpolago policista, ki krajevno problematiko in ljudi že dodobra pozna,« je na krajši slovesnosti pretekli teden poudaril razkriški župan Stanko Ivanušič.
Zadnja leta je policijska pisarna delovala na Mejnem prehodu Razkrižje, vendar po ugotovitvah župana v zadostni meri ni dosegla svojega namena. Je pa pisarna že delovala v Domu kulture med letoma 2008 in 2014.
Ob vnovični vzpostavitvi pisarne je potekal še pogovor med komandirjem Policijske postaje Ljutomer Romanom Zverom in vodjem tamkajšnjega policijskega okoliša Urošem Felbarjem s krajani Občine Razkrižje, kjer so domačini v največji meri predstavljali problematiko, s katero se srečajo ob gibanju na obmejnem območju. Emil Stojko iz Veščice pa je izpostavil primer dobre prakse, kako je težave s pomočjo vodje policijskega okoliša uspešno rešil.