V svoji pridigi se je škof Štumpf ozrl predvsem na novodobno obhajanje božiča in zapravljanja, ki ga spremlja. Izpostavil je, da velikokrat v svetu velja rek »sem nasilen do drugih oziroma zapravljam, torej sem.« Nasilje in porabništvo, kot je povedal, sta si v adventnem in božičnem času podala roke, da bi povsem uničila krščanski praznik, ponujata nam le lažno varnost in udobnost.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuV Lendavi razstava 30 fotografij v črno-beli tehniki
V galeriji Muzeja meščanstva v Lendavi je na ogled fotografska razstava Zorana Kolarića, ki prihaja iz sosednjega Čakovca na Hrvaškem in je član Fotokluba Zagreb.
V svoji pridigi se je škof ozrl tudi na preroka Izaija, ki je govoril o ljudstvu, ki je tavalo v temi, a se je silno razveselilo, ko je doživelo rojstvo deteta, ki se imenuje čudoviti svetovalec, močni bog, večni oče, knez miru. »Katero je to ljudstvo, ki je najprej tavalo v temi, nato pa doživelo skrivnost prihoda kneza miru? To je ljudstvo vseh ras, narodov in jezikov. To ljudstvo smo tudi mi, če imamo vero in se veselimo, da se je rodilo dete, ki bo pregnalo zlobo in temine našega življenja,« je še poudaril in tako pozval k verovanju.
Božična polnočna sveta maša je tudi tokrat privabila številne vernike, ki so se na ta način poklonili rojstvu Jezusa Kristusa in se zahvalili bogu, da je poslal svojega sina, ki je, kot je povedal škof msgr. Peter Štumpf, prvi in poslednji konec in začetek.
Ob koncu svoje pridige je škof zbranim vernikom voščil blagoslovljene božične praznike ter jim zaželel leto razvoja, ljubezni, miru in pravičnosti.
Več pa v prihodnjem Vestniku.