(VIDEO in FOTO) Dirka: Po finalu s padci italijansko slavje v Murski Soboti

Vestnik.si, 13. 6. 2018
Sabina Cipot
Aktualno

Italijan Simone Consonni je zmagovalec prve etape Dirke po Sloveniji od Lendave do Murske Sobote (159 km). Po kaotičnem zaključku z dvema padcema sta se po sprintu na drugo in tretje mesto prav tako uvrstila Italijana, Slovenec Luka Mezgec pa je bil četrti.

Italijan Simone Consonni iz ekipe UAE (Emirates) je v Murski Soboti pred velikim številom gledalcev in sijajnim vzdušjem dobil šprint na prvi etapi Dirke po Sloveniji, najboljši Slovenec Luka Mezgec (Michelton - Scott) je končal na četrtem mestu. Drugo mesto je zasedelMatteo Pelucchi (Bora Hansgrohe), tretje paNicolo Bonifazio (Bahrain Merida), oba sta prav tako Italijana. Vsi so prišli na cilj s časom 3:32:05.

2ee80ce0ba546fdff50bba2837fb5ea0
Zaključni sprint v Murski Soboti.

Pred zaključnim sprintom sta se v zadnjem dobrem kilometru zgodila dva skupinska padca, ki sta na tla položila tudi slovitega Britanca Marka Cavendisha, vozadju je ostal še sprinterski zvezdnik NemecMarcel Kittel. Slovenec Rok Korošec je bil osmi, Matej Mohorič petnajsti, glavni favorit za končno zmago Primož Roglič pa se je uvrstil na 27. mesto, a njegove prave etape šele prihajajo.

139a788ea03f5f36397965df04005dd7
Veliko zanimanje gledalcev za ta izjemni dogodek.

Zmagovalec Simone Consonni, ki bo 12. septembra dopolnil 24 let, je nekdanji evropski prvak kolesarjev do 23 let. Doma je iz kraja Ponte San Pietro blizu Bergama v Lombardiji, tudi na vprašanja v angleščini pa je na cilju odgovarjal v italijanščini:"Na koncu je bilo kar nevarno. Malce pred ciljem sem sicer izgubil nekaj metrov, a pred zaključnim sprintom mi je uspelo priti med vodilne. Bilo je težko, ampak na koncu mi je uspelo, zato sem zelo zadovoljen. To je tudi zame nepričakovana zmaga, zato je vredna dvakrat toliko.
Vloga prvega favorita jubilejne dirke pripada Primožu Rogliču, nekdanjemu skakalcu, a na startu so bili tudi takšni mojstri, kot so Poljak Rafal Majka, lanski zmagovalec dirke po Sloveniji, Nemec Marcel Kittel, bržčas najboljši sprinter sezone, Britanec Mark Cavendish, zmagovalec več kot 30 etap na najmočnejših svetovnih dirkah, kot so dirka po Franciji, po Španiji in po Italiji, in Kolumbijec Rigoberto Uran, drugi na lanski dirki po Franciji. Uran je prepričan: "Dirka po Sloveniji bo idealna priprava za Tour de France."

468b3f029d1b72f0dbf0d59c38ee13e8

Etapo je televizijski program Eurosport prenašal v več kot sto državah, Pomurje se je tako še v eni panogi vpisalo na svetovni športni zemljevid. Druga etapa bo vodila od Maribora do Rogaške Slatine.

a560561b56375c4154ecf250e2a665c1

d0f75ddb5dea7a20f7d7b46c74e65017