Podjetje Virs sodi med pet najresnejših ponudnikov aplikacij za lasersko varjenje v Evropi, v srednji in vzhodni Evropi pa ta trenutek tudi ni primerljivega podjetja, ki bi se lahko predstavilo s toliko različnimi laserskimi varilnimi aplikacijami, kot so jih razvili v Virsu v zelo kratkem času. To je bil tudi razlog, da so letošnje dneve odprtih vrat za poslovne partnerje namenili laserskemu varjenju. Zaradi neposrednih prezentacij so dnevi laserskega varjenja privabili v Lendavo blizu dvesto udeležencev, kar je veliko več, kot so jih v podjetju najprej pričakovali. Prvi dan so predstavitve pripravili za madžarske partnerje, drugi dan za slovenske in hrvaške. Veliko udeležencev že uporablja katero od aplikacij podjetja Virs na drugih področjih, zato so prišli z namenom, da vidijo, kakšne so možnosti še na tem področju in kako bi jih lahko vključili v svojo razvojno vizijo, prišli pa so tudi novi potencialni kupci.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuV Veščici prišlo do delovne nezgode, na delu tudi več tatov
V preteklem dnevu so pomurski policisti obravnavali osem kaznivih dejanj, štiri prometne nesreče z materialno škodo, devet povoženj divjadi, poškodbo vozila na parkirišču in delovno nezgodo.
»Tako veliko udeležbo obstoječih in novih kupcev pripisujemo njihovemu zanimanju za nove tehnologije in temu, da tudi oni razmišljajo, kako v prihodnje ostati konkurenčen, proizvajati z novejšimi tehnologijami čim bolj dovršeno in z nizkimi stroški ter povečevati svojo konkurenčno prednost,« je povedal Renato Pahor, direktor podjetja Virs. To obstaja že 20 let in je prepoznavno kot eno vodilnih podjetij na področju avtomatizacije, robotizacije in varilnih tehnologij ter pomemben partner v kovinskopredelovalni industriji.
Virs ni proizvajalec laserskih izvorov prav tako ne laserske periferije. Njegovo delo je povezati komponente sodobne tehnologije in jih pripraviti za končnega uporabnika tako, da je ta zanj uporabna ter da v njegovi proizvodnji deluje dobro in nemoteno. Zaradi takšne ponudbe v podjetju pozorno spremljajo vse svetovne trende in inovacije pri razvoju najsodobnejših tehnologij varjenja, ki pa so se iz zahodnega dela sveta povsem premaknile na vzhod.
»V zahodnem delu nimamo več podjetja, ki bi bilo take velikosti in pomembnosti, kot so nekatera kitajska podjetja. Zato smo tudi mi pred štirimi leti navezali stik s podjetjem Maxphotonics, ki je v nekaj letih prevzelo pri laserski tehnologiji svetovni primat. V nas nedvomno vidijo enega od pomembnih integratorjev njihovih sistemov. Sodelovanje med nami je zelo sinergijsko in pomembno za razvoj dejavnosti v prihodnje,« je izjemno poslovno navezavo razkril Pahor. Prezentacije laserskega varjenja, ki so jo v Virsu izvedli prejšnji teden, se je tako udeležila tudi predstavnica omenjenega kitajskega podjetja.