Sledi Levica z 9,2 odstotka, NSi s 7,1 odstotki, Stranka Alenke Bratušek s 5,1 odstotki, Desus s 4,9 odstotki in Slovenska nacionalna stranka, ki ima trenutno 4,2 odstotka glasov.Trenutna volilna udeležba je 50,88-odstotna.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(S tribune) Norvežani so krivci za navijaško evforijo
Še sporočilo za NZS: Čeprav so Stožice razprodane, še vedno ne dihajo kot Bežigrad ali mariborski Ljudski vrt.
Vzpon Šarca in padec Cerarja
Kot kažejo izidi vzporednih volitev, ki jih je do 18. ure spremljala Mediana, bo prag parlamenta prestopilo devet strank.V primerjavi z volitvami iz leta 2014 je tokrat največji padec doživela Stranka modernega centra (takrat Stranka Mira Cerarja), ki je pred štirimi leti dobila 34,5 odstotno podporo volivcev, tokrat pa po izidih vzporednih volitev, ki jih je do 18. ure spremljala Mediana, slabih 10 odstotkov. Kot kaže pa Cerarjev odstop in posledično predčasne volitve stranki niso preveč škodile, saj jim izidi kažejo na 3. mesto.Tudi tokrat je volivce, kot leta 2014 SMC, prepričala neparlamentarna stranka. Lista Marjana Šarca, ki je prvič kandidirala, je prejela 12, 6 odstotka. Po vzporednih izidih zmagovalka volitev SDS je pred štirimi leti prejela slabih 21 odstotkov.
Veliko presenečenje letošnjih volitev je SNS, ki se po sedmih letih vrača v parlament. Desus pa je, odkar je na čelu stranke Karel Erjavec, prejel najslabši izid. Takrat so prepričali 10,2 odstotka, tokrat 5 odstotkov.
V primerjavi s prejšnjimi volitvami je višji odstotek prejel tudi SD, takrat so prejeli slabih 6 odstotkov, tokrat 9,3 odstotka. Vzpon je doživela tudi Levica, ki je letos dobila za več kot 3 odstotke višjo podporo.
Po 80 odstotkih preštetih glasov kaže, da bodo med pomurskimi kandidati za poslance izvoljeni Dejan Židan (SD), Jožef Horvat (NSi) in Franc Jurša (DeSUS).