Samotestiranje na križevski in črenšovski osnovni šoli je potekalo pred prvimi šolskimi urami, učenci pa so ga opravili po skupinah v razredih. Najprej so si umili roke, nato pa se usedli vsak za svojo mizo, kjer so na papirnato brisačo zložili vsebino paketa hitrega antigenskega testa. Po opravljenem testu so počakali nekaj minut na rezultat, nato pa vso vsebino dali v posebno vrečo, ki jo je nadzorni učitelj nato zavrgel.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(S tribune) Norvežani so krivci za navijaško evforijo
Še sporočilo za NZS: Čeprav so Stožice razprodane, še vedno ne dihajo kot Bežigrad ali mariborski Ljudski vrt.
Na črenšovski osnovni šoli, ki jo letos obiskuje 205 otrok, je samotestiranje opravilo 158 otrok, 28 jih je bilo odsotnih. Osem otrok je prebolelih, enajst pa cepljenih, zato ti samotestiranja niso opravili.
Pozitivnih primerov niso imeli. "Nekaj jih je ostalo doma, ker starši še niso podali soglasja," je povedal ravnatelj Stanko Čerpnjak. Tudi na križevski šoli, ki jo letos obiskuje 299 otrok, so imeli danes le dva primera otrok, ki sta ostala doma, saj starši niso podali pisnega soglasja, nekaj otrok je ostalo doma zaradi bolezni. "Menim, da se bodo starši, ki še niso podali soglasje, premislili, saj je samotestiranje res enostaven postopek, ki otroku nikakor ne škoduje. Prav tako jih bo morda k spremembi odločitve spodbudilo tudi to, da šolanje na daljavo za otroke, ki nimajo soglasja staršev, ne bo potekalo tako, kot je v lanskem šolskem letu," pa je še dodal Čerpnjak.