Namen dogodka, ki so ga poimenovali Zdrav duh v zdravem telesu je namreč združiti večgeneracij v različnih aktivnostih, hkrati pa z medsebojnim sodelovanjem dveh pomembnihinstitucij v občini pokazati, da se skupaj da storiti več.Prvi del dogodka je potekal pri OŠ Šalovci. Odrasli so se udeležili predavanja z naslovomPogosti, a neprimerni prigrizki naših otrok, ki ga je vodila Alenka Glavač Geršanov s Centraza zdravje in razvoj Murska Sobota, otroci pa so ta čas ustvarjali na delavnicah s Ptujskim lükom ter se udeležili delavnice Zdrav življenjski slog po Sebastianu Kneippu, kjer sospoznavali čutno pot, knajpanje, jogo za otroke ter zelišča in njihovo rabo.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(FOTO) Na slavnostni akademiji nagradili šole, učence in dijake ter mentorje
Murskosoboški regionalni center Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) je v sklopu festivala Inovativnosti, Znanosti in Ustvarjalnosti mladih (IZUM) pripravil slavnostno akademijo. Na njej so podelili priznanja učencem in dijakom za državno tekmovanje iz znanja logike, osnovnim in srednjim šolam so podelili statuse raziskovalnih šol, prav tako so nagradili šole, ki so se najbolj izkazale z razstavljenimi izdelki, ter mentorje.
Ker je bil dan namenjen tako druženju kot tudi gibanju, so organizatorji poskrbeli za skupnotelovadbo učencev od 1. do 9. razreda, ki jo je vodil kineziolog Mitja Dišič iz Zdravstvenegadoma (ZD) Murska Sobota, nato pa so se vsi skupaj preselili na šolsko dvorišče, kjer sopotekale predstavitve številnih sodelujočih deležnikov na stojnicah. Tam so ponujali različnagradiva in izdelke, veliko je bilo tudi zdravih in lokalnih prigrizkov, največ pozornosti pa jepritegnila stojnica ZD Murska Sobota, Centra za krepitev zdravja, kjer so merili visceralnomaščobo ter krvni tlak in krvni sladkor.
Po ogledu stojnic so se vrtčevski in osnovnošolski otroci skupaj s starši podali peš do Eko-socialne kmetije Korenika v Šalovcih, kjer so jih čakale še nekatere aktivnosti. Najmlajši sotelovadili s pomočjo gibalne pravljice, učenci od 3. do 9. razreda so iskali skriti zaklad, staršipa so ta čas spoznavali prikaz postavitve visoke grede ter se udeležili delavnice izdelovanjaizdelkov iz koruznega ličja in kokošjega perja.
Medgeneracijsko obarvan dogodek je ponovno dosegel svoj namen, saj je bila odzivnostotrok, predvsem pa njihovih staršev in starih staršev velika. Po besedah organizatorjev boravno zaradi sprejetosti in dobrega medsebojnega sodelovanja postal tradicionalen, vsako letopa bodo poskušali pripraviti kakšno novost in tako motivirati tudi druge občane, da se jim nadogodku pridružijo.