V Pokrajinski in študijski knjižnici Murska Sobota so podelili nagrade in priznanja sodelujočim v Karolinini bralni znački. To so letos izvedli že šestič, gre pa za nadgradnjo projekta Bralne vezi, ki sta ga že pred nekaj leti zasnovali PiŠK in Varstveno-delovni center (VDC) Murska Sobota. Na ta način so zagotovili ljudem, ki zaradi različnih ovir težje berejo, dostop do literature, kulture in informacij v razumljivi obliki. Leta 2017 so s tem namenom v PiŠK postavili knjižno polico, na kateri je t. i. lahko branje, literatura za odrasle, ki težje berejo oz. težje razumejo prebrano. Knjižna polica se po besedah knjižničarke Metke Celec vsako leto obnavlja z novimi naslovi, tudi s tem pa si v knjižnici prizadevajo motivirati in pridobiti nove bralce. Letos je Karolinino bralno značko opravilo 74 sodelujočih, tokrat so to bili izključno tisti posamezniki, ki so zmožni sami prebrati dve prozni deli in pesem po izbiri ter jih tudi razumejo.
Kot je na podelitvi povedala direktorica VDC Murska Sobota Angela Benko Lang, je Karolinina bralna značka simbol dostopa do literature za vse ne glede na različne sposobnosti in zmožnosti. »Lahko branje je potreba, pravica do dostopa do pisane besede in enakopravna možnost, ki bi jo morali imeti vsi ljudje. Današnji prejemniki priznanj dokazujejo, da lahko branje prinaša veselje in bogati življenje ne glede na to, kakšne ovire se nam postavijo na poti,« je povedala.
Dogodka se je udeležil tudi sin Karoline Kolmanič, leta 2020 preminule pisateljice, po kateri je bralna značka dobila ime, in z zbranimi delil spomine nanjo. Kolmaničeva je skupno objavila 30 knjižnih del, velik del tega je namenjen mladini. Po poklicu učiteljica je praktično vse do svoje smrti inštruirala mladino in predavala na murskosoboški ljudski univerzi. Njena zadnja knjiga, ki je izšla, so Novele, ki jih je izdal Kulturni center Maribor.