S Ferencovim senjem se spomnijo časov pred stoletjem, ko je bil kraj pomembno obrtniško in sejemsko središče na stičišču trgovskih poti. Zato so ga tudi ljudje iz okoliških vasi imenovali varaš, kar pomeni mesto, krajane pa varašanci.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuV Kančevcih slovesno ob srebrni maši brata Milana
Župnik Milan Kvas je novo mašo opravil leta 1999, v Kančevce je prišel leta 2016.
Danes Ferencovo senje, ki ga organizira občina Turnišče, ni več le sejemska prireditev, ampak ob ponudbi na stojnicah poteka še kulturni in zabavni program. Folklorne skupine iz Slovenije in Hrvaške, ki so zaplesale slovenske, madžarske in hrvaške ljudske plese, so se sprehodile v povorki na prireditveni prostor, kjer so nastopile ob spremljavi ljudskih godcev.
Člani Kolesarskega kluba Varaški šujstri pa so v povorki in na prireditvenem prostoru prikazali, kako so nekoč šivali čevlje čevljarji iz vasi, ki so jih imenovali varaški šujstri in so bili znani po kakovostnih izdelkih. Kulturni program je pripravilo Kulturno društvo Štefan Raj Turnišče. Za gostinsko ponudbo pa je poskrbelo Prostovoljno gasilsko društvo Nedelica.
Sejem v Turnišču, ki poteka v tednu, ko goduje Franc, se v zgodovinskih virih omenja že leta 1896, a so ga oblasti leta 1952 ukinile. Organizirati so ga začeli spet po več kot štiridesetih letih, po osamosvojitvi države. Na stojnicah so pred stoletjem ponujali predvsem jesensko in zimsko obutev in oblačila, pa tudi kmečko orodje ter pridelke. Tudi danes na sejmu ponujajo obutev in oblačila, ob tem pa še ročna dela, izdelke iz lesa, med in medene izdelke, vina domačih vinogradnikov in drugo. Na prireditvi so se predstavile glasbene skupine iz občine, organizirali pa so še srečanje krvodajalcev iz občine.