Dvodnevni simpozij je potekal v hotelu Radin v Radencih, kjer so gostujoči strokovnjaki iz Slovenije, Madžarske, Avstrije, Srbije, Hrvaške in Severne Makedonije predstavljali primere dobrih praks. Rdeča nit posveta je bila tudi tokrat prehrana živali.
Na posvetu se je v dveh dneh zvrstilo 39 referatov, ki so obravnavali različne tematike, povezane s pridelavo kakovostne krme, ki je pomembna za dobrobit živali in preprečevanje njihove obolevnosti. Dogodek je tudi tokrat spodbudil izmenjavo najnovejših spoznanj, rezultatov aktualnih raziskav in izkušenj.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuKlub prekmurskih študentov praznuje 90 let
Slovesnost bo potekala prihodnjo soboto.
Kot je ob robu posveta povedal Stanko Kapun, direktor KGZ Murska Sobota, so raziskovalci s prenosom znanj na kmetije pripomogli k uspešnemu razvoju kmetij ter večji prireji mleka in mesa.
Zbrane je ob odprtju Zadravec-Erjavčevih dnevov nagovoril tudi Jože Podgoršek, predsednik Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije. Poudaril je, da je živinoreja bila, je in bo ključna slovenska panoga. "Deležni smo kritik, da je živinoreja največji onesnaževalec v slovenskem prostoru, kar ne drži. Kmetijstvo prispeva le 10,6 odstotkov izpustov toplogrednih plinov," je med drugim povedal.