Ob tem so dijaki v šolskem sadovnjaku med drugim poleg reza spoznavali in prepoznavali tudi sorte jablan, v sadovnjaku so imajo namreč tako odporne starejše sorte, kot tudi novejše sorte. V praktičnem izobraževanju so se reza in spoznavanja učili dijaki vseh letnikov, ki obiskujejo šolo. Dijaki drugih letnikov so se učili osnov ter zgradbe drevesa, rezov ter gojitvenih oblik in sort, dijaki četrtega letnika pa so poleg reza sadnega drevja že vešči reza vinske trte.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuPrvi sneg zapadel tudi po nižinah
Na cestah velja večja previdnost.
Dijaki ob izobraževanju izpopolnjujejo teoretično in praktično izobraževanje, najprej so seveda usvojili teoretično znanje, ki so ga nato pokazali v praktičnem prikazu reza sadnega drevja v sadovnjaku. Ko bo sadovnjak v celoti obrezan, bodo dijaki sadno drevje poškropili proti prezimnim škodljivcem, nato paga bodo škropili na dva tedna oziroma po potrebi. Čaka jih še zelena rez ali osvetlitev sadnega drevja, nato pride faza redčenja plodov, pozno v jeseni pa bodo obirali jabolka.
Šele takrat bo vidno, ali so drevje pravilno obrezali. Pridelek jabolk bodo nato v veliki meri porabili v šolski kuhinji za malice dijakov, hkrati bodo pridelali različne vrste sokov. Nekaj sadja bodo tudi posušili, preostali del pa namenili za žganjekuho turistični kmetiji Smodiš iz Otovec.