Podjetje Virs, letošnja dravsko-pomurska gazela, je svojo pot začelo pred 15 leti z zastopstvi. Z akumulacijo in vlaganji v znanje in tehnologijo ter sposobnostjo preobrazbe so danes specializirani na ozko tržno nišo avtomatizacije in robotizacije na področju varjenja in rezanja, so v predstavitvi zlate gazele povedali na Dnevniku.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuStorilci vlomili v poslovni prostor, policisti odkrili ukradeno vozilo
Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali šest prometnih nesreč z materialno škodo, sedem kaznivih dejanj, tri kršitve javnega reda in miru, tri povoženja divjadi, delovno nezgodo ter dve poškodbi vozil na parkiriščih.
V zadnjih petih letih so prihodke povečali za skoraj štirikrat; lani so dosegli 8,2 milijona evrov. Pri tem dosegajo nadpovprečno dodano vrednost, ki je lani znašala 67.945 evrov na zaposlenega. Podjetje posluje z bonitetno odličnostjo AAA, zaposlenim izplačuje nadpovprečne plače, registrirano pa imajo tudi raziskovalno skupino.
Dodano vrednost poleg inoviranja zvišujejo z razumevanjem marketinga in znamčenjem. Prepoznaven je njihov potencial rasti - s svojimi rešitvami podpirajo in omogočajo razvoj proizvodnih podjetij v Sloveniji, hkrati pa so z izdelki po meri ter s sposobnostjo integracije in obvladovanja verige vrednosti konkurenčni tudi na zunanjih trgih, so poudarili na Dnevniku.
Po besedah premiera Šarca je izbor gazele prireditev izjemnega pomena, tako kot so izjemno pomembne gazele za slovensko podjetništvo. "Brez uspešnega gospodarstva ni denarja za vse ostalo, česar se mnogi ne zavedajo dovolj," je dodal. Spomnil je, da je vlada med drugim razbremenila regres, želi pa si še več podobnih ukrepov. Priznal je, da jih je težko sprejeti, med drugim zaradi nasprotujočih si mnenj. "V politiki ena plus ena ni vedno dve. Mnenja so včasih drugačna, kar tudi gazele včasih težko razumejo," je dejal.