TK, ABE, 31. 10. 2018
Aleš Cipot
Priložnost je imel tudi Luka Šušnjara.
Aktualno

Na mestnem stadionu Fazanerija sta se v povratni tekmi četrtfinala Slovenije merila Mura in Gorica. Črno-beli, ki so tekmo v Novi Gorici dobili kar s 3 : 0, so tokrat zmagali s 3 : 2. Mura je tako v poflinalu pokala.

304a1012bb8d180fa7d7ea4234dfc299
Aleš Cipot

Mura je prvi polfinalist Pokala Slovenije v nogometu. Tudi na povratni tekmi je premagala Gorico, na Fazaneriji je bilo 3 : 2. Črno-beli so bili spet boljši, v strelih okvir vrat je bilo 9 : 4. Potem ko je Mura kot tretjeligaš Gorico izločila že v sezoni 2015/16, jo je zdaj še kot prvoligaš. V šesti minuti je zadel Maroša, ki je bil dvakratni strelec že v Novi Gorici, kjer je Mura trikratne zmagovalce pokala premagala z 0 : 3. V 17. minuti je Gorica izenačila. V drugem polčasu je Mura izkoristila dve svoji priložnosti, zadela sta Horvat in Karničnik. Smajlagić je znižal na 3 : 2. Tik pred koncem tekme je bil zaradi prekrška nad Puckom izključen Filipović. Mura je slovenski pokal osvojila leta 1995, zdaj je v polfinalu.

1. Polčas
Postava Mure: Obradović, Pucko, Kurbos, Bošković, Rebernik, Karničnik, Maruško, Lorbek, Horvat, Šušnjara in Maroša.
1. minuta - Začetek tekme

2. minuta - Na tekmi je tudi gostujočanavijaška skupina Terror Boys. Spomnimo: Na gostovanju Mure v Novi Gorici je prišlo do fizičnega obračuna med navijhali Gorice in Black Gringosi. Že v mestu je bilo zato danes dopoldne slišati glasno navijanje domačih navijačev, Black Gringosov, in tuljenje policijskih siren.
6. minuta - Z glavo je zadel Maroša. Že njegov četrti zadetek v pokalnem tekmovanju. Za zadetek mu je podal Karničnik.

5ce1d96e82adfc2a346de584660bee0e
Aleš Cipot
Žan Karničnik je podal za vodstvo z 1 : 0 in zadel za 3 : 1.

367a57fb4ee07b43aecf730fef200c33
Aleš Cipot

17. minuta - Zadetek za Gorico. Po napaki Murine obrambe je s 16 metrov zadel Kavčič.
30. minuta - Šušnjara bi lahko dosegel zadetek, to pa mu je preprečil požrtvovalni branilec Celcar. Na tekmi je okoli 1.000 gledalcev.
45. minuta - Konec prvega polčasa. Streli v okvir vrat: Mura 3, Gorica 2. Črno-beli so še polčas oddaljeni do polfinala pokala.

a64e65d2475075ba26b25e7bbe803798
Aleš Cipot

2. Polčas
45. minuta - Brez menjav v ekipi Mure. Na klopi za rezervne igralce so med drugim Kozar, Šturm, Kouter, Bobičanec, Sirk in Peričić.

51. minuta - Po predložku Lorbka je atraktivno z lobom zadel Horvat.
65. minuta - Zadetek za Muro. 3 : 1. Karničnik je z roba kazenskega prostora streljal/podajal, žogo pa je gostujoči branilec usmeril v mrežo njegovega moštva.
70. minuta - Iz igre Lorbek, v igro Kozar.

75. minuta - Iz igre Šušnjara in Maruško, v igro Bobičanec in Kouter.
77. minuta - Policija je posredovala v prostoru na stadionu, kjer so navijači Gorice, Terror Boysi. Svoje želijo pristaviti tudi Black Gringosi. Vprejšnji sezoni soTerror Boysi Black Gringosenapadli celo na drugoligaški preizkušnji v Goriških Brdih, vsi računi očitno pa še niso poravnani. Že pred tekmo je policija v mestu preprečila srečanje obeh navijaških skupin.

82. minuta - Smajlagić je znižal na 3 : 2.
90. minuta - 4 minute sodnikovega dodatka.
92. minuta - Rdeči karton za Filipovića.
94. minuta - Konec tekme. Mura je v polfinalu pokalnega tekmovanja.

642a2965e26b9211fb2be3efd929124d
Aleš Cipot

a9bf4add52cf517c5401f3cc17291e89
Aleš Cipot

Za to, da se je Mura že današnjo tekmo napol prebila v polfinale, sta na gostovanju poskrbela Nik Lorbek v 12. minuti ter Amadej Maroša v 85. in 92. minuti. Nasploh je celotna soboška ekipa v Novi Gorici delovala brezhibno, skrb pred povratnim srečanjem pa bi navijačem črno-belih lahko vzbujala predstava v drugem polčasu tekme zadnjega prvenstvenega kroga, ki jo je Mura v Krškem izgubila z 2 : 0. A Mura, čeprav je nastopila v močno spremenjeni postavi, je povratno tekmo odigrala suvereno.

Gorica na povratni pokalni tekmi ni imela kaj taktizirati, zato je vse sile preusmerila v napad, Sobočani pa so to izkoristili in pred domačim občinstvom popravili vtis iz Krškega.

dc72907acc4e81285d5a603f5244fa88