Zmaga Mure: "Težko prigarana, a vseeno zaslužena"

Vestnik.si, 13. 9. 2018
Igor Napast
Aktualno

Na Vestnik.si smo v živo spremljali obračun osmine finala Pokala Slovenije med Muro in velenjskim Rudarjem – Za vodstvo Mure zadel Bobičanec

Potem ko je Mura v 1. krogu s 3 : 1 v gosteh premagala Rogaško, jo je danes čakal obračun v osmini finala, in sicer z velenjskim Rudarjem. Tekmo so sodili Asmir Sagrković (glavni sodnik), Jure Praprotnik in Andraž Kovačič (stranska sodnika).
Ob polčasu je bil rezultat 0 : 0. Za Muro je zmagoviti gol zabil Luka Bobičanec.
Začetna postava Mure:
Obradović, Kous, Peričić, Maruško, Pucko, Lorbek, Kozar, Bobičanec, Šušnjara, Kouter, Maroša. Trener: Ante Šimundža.

83ccb30ad4c6ede6e5b989278e5eff88

Velenjčani so skušali v soboški Fazaneriji izboljšati vtis po slabem odprtju državnega prvenstva, saj so v sedmih krogih zbrali le štiri točke. Knapi so se edine zmage razveselili prav v dvoboju s Sobočani, ki so na Mestnem stadionu ob jezeru prikazali dobro predstavo, vendar ostali brez točk.
Bobičanec v 84. minuti
Mura je z minimalno zmago izločila velenjski Rudar, za odrešitev pa je le šest minut pred koncem rednega dela poskrbel Luka Bobičanec. To je bil njegov že tretji zadetek v pokalu Slovenije, medtem ko v prvenstvu ni dosegel še nobenega.
Sobočani so se z napredovanjem v četrtfinale pokala maščevali Velenjčanom za prvenstveni poraz, za katerega pri črno-belih menijo, da si ga nikakor niso zaslužili. A v primerjavi s tisto tekmo je bila ta pokalna precej manj kakovostna in energična.

babbc348f13b4048ec45899181998eed

f990a4550d89ce33713acdde3c1b8976

Dokaj zgodnja popoldanska ura na stadion tokrat ni privabila toliko gledalcev, kot smo jih v Fazaneriji sicer vajeni na prvenstvenih srečanjih. In v prvem polčasu se je zdelo, da se je relativno mrtvilo preneslo tudi na igralce obeh ekip, saj so prikazali precej povprečno predstavo. Medtem ko je največ preglavic v napadu Rudarja domačim povzročal Dominik Radić, ki pa vseeno ni mogel priti do čiste priložnosti, sta že takrat pri gostiteljih začela z zapravljanjem velikih priložnosti Amadej Maroša in Luka Šušnjara, kar sta potem nadaljevala še v drugem delu. Ob njunih poskusih se je večkrat izkazal velenjski vratar Marko Pridigar.

7ab37706dde12ea57c6fae87d5e79b80

cf8ac6fdc87f562777c2d82f6983cde1

V drugem polčasu je Mura začela stopnjevati pritisk. V 52. minuti je po pobegu in podaji Šušnjare Bobičanec z bližine zadel prečnik, odbitek pa je Nik Lorbek poslal prek vrat. Trud domačinov se je vendarle poplačal v 84. minuti, ko so izvedli najlepšo akcijo na tekmi. Matic Maruško je povedel žogo na nasprotno polovico in lepo zaposlil Žana Karničnika. Ta je na desni strani izvrstno našel prodirajočega Žigo Kousa, ki je odigral dvojno podajo z Rokom Sirkom, nato pa nastavil žogo Bobičancu, ki je z merjenim strelom zadel levi spodnji kot Pridigarjevih vrat.

722349ea280b970d8700ed1049e6f37d

76b71ce15ce1df02935c576b11a324fe

Do konca se je črno-belim ponudila še ena velika priložnost, ki je znova ni izkoristil Šušnjara, potem pa so se posvetili samo obrambi, ker je Rudar na vso moč želel izenačiti, a ni prišel do pravega strela. Velenjčani, ki so sicer čvrsto igrali v polju, so v celem srečanju le trikrat streljali proti vratom Matka Obradoviča, pa še vse žoge so šle mimo.

79c5579ba55cf514c26c19c1c5a3d60a

c85bda0d33c1b3e72d08eff07de487d1

"To je bila težko prigarana zmaga, a povsem zaslužena. Škoda bi bilo, če ne bi bilo tako, saj smo si pripravili vrsto priložnosti, medtem ko je imel Rudar samo eno pravo. Res pa je, da bi nas lahko prav ta kaznovala. Moram pohvaliti fante, da so po zapravljenih priložnostih še vedno vztrajali in iskali ta zadetek, ki nam je na koncu prinesel napredovanje," je po tekmi dejal Murin strateg Ante Šimundža.

7592d5c6d48ebeeabf3dd7e08e485545

Koper je bil doma boljši od Nafte z 2 : 0. Pred 300 gledalci na Bonifiki je v 68. minuti zadel Stipe Vrdoljak, v 80. minuti pa je zmago domačih nesrečno potrdil Mitja Novinič z avtogolom.
V nedeljo ob 16. uri na prvenstveni obračun v Fazanerijo prihaja Olimpija, ki je v finalu lepo počivala, saj ima svojo tekmo proti Triglavu šele 20. septembra. Šimundža, ki je nekoč z Muro že ugnal Olimpijo (4 : 2) v Murski Soboti, je malce že usmeril misli proti derbiju: "To so lepi spomini, ampak od zgodovine se ne živi. Sam moram najprej prešteti svoje fante, saj se je na tekmi proti Rudarju poškodoval Peričić, ki je bil ravno zato zamenjan ob polčasu, po srečanju pa sem videl, da ima še nekaj igralcev okrvavljene noge. Spočita Olimpija je vsekakor favorit, saj v zadnjem času dosega dobre rezultate, ampak mi se bomo nanjo dobro pripravili in skušali iztržiti pozitiven izid." Tudi Nafto čaka derbi v drugi ligi. V soboto ob 20.30 se bo v Lendavi pomerila z vodilnim Bravom.
Poglejte, zakaj tekme ni sodil tudi Robert Vukan, ki je bil del zelo uspešne sodniške trojke na SP v Rusiji:https://www.vestnik.si/dve-tekmi-mure-sodita-skomina-in-praprotnik-vukana-pa-ne-bo-zakaj-6564678