Zmaga v derbiju z Olimpijo: Pomurke slavile po protinapadih

Vestnik.si, 19. 8. 2018
ŽNK Pomurje Beltinci
Aktualno

Že v prvem krogu 27. sezone slovenske ženske nogometne lige je bil na sporedu obračun ŽNK Pomurje Beltinci – ŽNK Olimpija Ljubljana (3: 2). Za zmago v derbiju je dvakrat zadela Špela Kolbl, enkrat pa Neli Hofman. Ljubljančanke so povedle 1 : 2 v 73. minuti, a so vseeno odšle domov praznih rok.

Telemach GMT Beltinci - Olimpija Ljubljana 3 : 2 (1 : 1)

Športni park Beltinci, 250 gledalcev, sodnik: Marko Lacković (Miklavž na Dravskem polju)

Strelke: 1 : 0 Kolbl (5), 1 : 1 Kralj (27), 1 : 2 Milović (73), 2 : 2 Kolbl (75), 3 : 2 Hofman (87).

Rumeni kartoni: Agrež; Kalašić, Milović, Kumalić.

efa065196687dd16b167c8091715a2f8
Boj za vsako žogo: Kaja Korošec požrtvovalno pred Zalo Vindišar.

"Čaka nas zahtevno delo, gostovanje v Beltincih bo težko. Pričakujem pa kvalitetno srečanje, ki bo polno duelov, priložnosti na obeh straneh," je pred tekmo v Beltincih razpredal trener Olimpije Peter Kristan. Imel je prav.

de0e00a8e67a7aac208715c70e37c269
Obrambi obeh ekip sta si privoščili kar nekaj napak v kazenskih prostorih.

Prvi polčas neodločeno (1 : 1). Povedle so Pomurke. Po napaki obrambnih igralk Olimpije je v 5. minuti zadela Špela Kolbl. Že takoj je bilo jasno, da obrambi obeh moštev pravzaprav danes ne bosta odigrali najbolje. V 27. minuti so namreč Ljubljančanke prav tako izkoristile nezanesljivost Pomurk v zadnjih vrstah, ko se je Barbara Kralj sama znašla pred Zalo Meršnik in žogo spravila v gol. V 41. minuti je Meršnikova z izjemno parado preprečila zadetek Adrijani Mori, ki je zelo natančno streljala iz prostega strela čez živi zid pod prečnik v desni zgornji kot. Prvih 25 minut so prevladovale domačinke, vendar vodstva niso zvišale. Po izenačenju so vajeti igre v svoje roke vzele Ljubljančanke.

V drugem polčasu se je igra razživela. Zadetek je visel v zraku, Meršnikova se je še enkrat izkazala. V 73. minuti pa je klonila. Po samostojni akciji je hladokrvno dosegla zadetek Ana Milović za 1 : 2, zaradi slačenja dresa tudi prejela rumeni karton. Pomurke so hitro odgovorile. Že po dveh minutah igre je protinapad izkoristila Kolblova, ena najbolj opaznih na zelenici, ki sicer ni bila v najboljšem stanju. Nov protinapad domačih nogometašic, tekla je 87. minuta, Neli Hofman je zabila okroglo usnje v mrežo po odličnem prodoru in podaji Sare Makovec. Tudi Olimpija je imela priložnost za dosego zadetka, vendar je zmaga ostala doma.
Naslov prvaka v sezoni 2018/19 branijo igralke ŽNK Olimpije Ljubljana. Glavne konkurentke so nogometašiceŽNK Pomurje Beltinci.
Telemach GMT Beltinci: Meršnik, Rozmarič, Agrež, T. Nemec, Korošec, Tibaut, Zajmi, Kolbl, Prša kap., Makovec, Potočnik (Hofman, 53). Trenerka: Nuša Ladinek.
Olimpija Ljubljana: Božič, Kos kap., Kralj, Mori, Milović, Benak, Vindišar (Kalašić, 52), Kumalić, Angelovska, Škvorc, Rogan. Trener: Peter Kristan.

c83941bc1d3b800ff6216c0723ab0029
Zala Vindišar v dvoboju s kapetanko Anjo Prša: Ljubljančanka je imela veliko priložnost v 25. minuti, v drugem polčasu je bila zamenjana.

6295db1c4413953e913b3ed82d7dd724
Neva Kumalić (št. 16) je pred koncem tekme naredila grob prekršek (start od zadaj z obema nogama naprej), za katerega bi ji sodnik lahko pokazal tudi rdeči karton.

63985cbe3956784f13e61c7a54fab73b
V minuli sezoni še v istem dresu, tokrat pa na nasprotnih straneh: Adrijana Mori (št. 10) in Tjaša Tibaut.