Na predlog Komisije za nagrade in priznanja so mestni svetniki na prvi dopisni seji sprejeli sklep, da se letos podeli ena plaketa in eno priznanje. Plaketo za pomembne dosežke na področju kulture prejme glasbena skupina Ethnotrip, priznanje za uspešno delo na področju kulture pa Društvo harmonikarjev Murska Sobota. Nagrada za življenjsko delo tokrat ni bila podeljena, prav tako ne priznanje posamezniku ali skupini za uspešno delo in prispevek k razvoju kulturnih dejavnosti v občini.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuPrvi sneg zapadel tudi po nižinah
Na cestah velja večja previdnost.
Glasbena skupina Ethnotrip bo v letošnjem letu praznovala deset let uspešnega delovanja in glasbenega ustvarjanja. Skupina je začela delovati v zasedbi Tjaša Šimonka (vokal), Miha Kavaš (violina), Primož Kramberger (klavir) in Aleksander Varga (bas kitara), kasneje pa se je skupini pridružil še tolkalist Tomi Došen. Doslej so izdali več albumov, prvega z naslovom Ethnotrip, sledil je album Kdo bo pil iz bistrega studenca?, lani pa še album Preden se zdani. Skupina, ki ji je blizu etno glasba, je let 2017 ustvarila tudi glasbeno podlago za dokumentarni film Mihe Čelarja z naslovom Irena, lahko noč. Veliko nastopajo doma in v tujini.
Priznanje pa prejme Društvo harmonikarjev Murska Sobota, ki mu predseduje Matej Zavec. Delujejo že daljše obdobje, v okviru društva pa je aktivnih več različnih sekcij in posameznikov, ki sooblikujejo kulturno dogajanje. Lani so v Mursko Soboto uspešno izvedli Mednarodno srečanje harmonikarjev z imenom Pannoniaccordion.
Letos pa bodo ob tej priložnosti prvič podelili županovo priznanje. Prejel ga bo Gabriel Engert, referent za kulturo mesta Ingolstadt. Za to gesto se je župan odločili na podlagi dolgoletnega dobrega mednarodnega sodelovanje med Mestno občino Murska Sobota in mestom Ingolstadt, ki še posebno pride do izraza na področju kulture, med posameznimi kulturnimi ustanovami in med kulturnimi ustvarjalci.