Tomo Köleš, 23. 5. 2018
Olga Gutman
Tretje mesto starejših deklic ŽOK Sobota na sklepnem turnirju.
Aktualno

Na sklepnem turnirju v Braslovčah so starejše deklice Ženskega odbojkarskega kluba Sobota pod vodstvom Davorina Čeleša zasedle tretje mesto v državnem prvenstvu.

Za ŽOK Sobota so na finalnem turnirju igrale: Eva Klement, Gaja Kuhar, Ajda Kuhar, Anja Kolmanič, Ana Kolmanič, Kaja Marton, Pia Krajcar, Gaia Matis, Laura Meško in Aneja Kralj. Trener je Davorin Čeleš, ki je takole povzel celotno dogajanje: ""Turnir smo odlično začeli, bili agresivni ves čas in NKBM Branik vodili do končnice 1. niza. V sami končnici nam je zmanjkalo nekaj zbranosti in športne sreče, saj so žoge za las končale izven igrišča. Storili smo napako preveč in Mariborčanke so se veselile prvega niza z rezultatom 25:23.

Sledil je drugi niz. Na začetku so bile vidne posledice izgubljenega 1. niza in trener je pri 8:2 porabil že obe minuti odmora. Nekaj časa je izgledalo, kot da trener edini verjame v preobrat. Po drugem odmoru so mu sledile tudi nekatere igralke, kasneje pa so se priključile vse. Ob nenehnem lovljenju rezultata je tudi trenerka Mariborčank porabila obe minuti odmora in opravila vseh 6 menjav. Sledila je napeta končnica, kjer so igralke ŽOK Sobota imele 5 zaključnih žog, a jih žal niso izkoristile. Niz se je končal z rezultatom 33:31 za Mariborčanke.

95bcd2d67fe43a9198933852d88303a6
Olga Gutman

Sledilo je veliko razočaranje, a pred nami je bila tekma za 3. mesto. Prvi niz smo suvereno osvojili z rezultatom 25:13, drugega pa po raznih čustvenih izbruhih izgubili s 25:16. Pred zadnjim nizom v sezoni je sledil bojni posvet, kjer smo sklenili, da pustimo vse kar imamo na igrišču. V odločilnem 3. nizu smo bili ves čas v rahlem vodstvu, a so se nam Ljubljančanke ob koncu niza zelo približale. Po minuti odmora, pri rezultatu 14:13, se je tudi nam v končnici nasmehnila sreča in slavili smo z rezultatom 15:13, kar je pomenilo,da smo osvojili 3. mesto v državi. Gaja Kuhar je bila izbrana za najboljšega libera na turnirju, sam turnir pa je upravičil svoje ime, saj so bile tekme napete do zadnjega sodniškega žvižga. ŽOK Sobota pa je edina ekipa, ki je v sezoni premagala državne prvakinje - NKBM Branik I."

Olga Gutman

"Tako smo 2. mestu iz šolske odbojke na mivki in nazivu državnih šolskih prvakinj - OŠ I M. Sobota - dodali še 3. mesto v državi v klubski konkurenci starejših deklic. Glede na to, da smo postali tudi prvaki 3. DOL vzhod ženske in se uvrstili v 2. DOL za sezono 2018/19, se moramo vsi skupaj strinjati, da smo zaključili do sedaj najuspešnejšo sezono v zgodovini kluba ŽOK SOBOTA. Poleg tega pa smo nadvse ponosni tudi na uspeh naših najmlajših odbojkaric, ki so v konkurenci 53-ih ekip v selekciji mini odbojke letos osvojile več kot odlično 6. mesto v državi. Uspehi mlajših selekcij, ki se začenjajo že pri najmlajših, so tako dokaz, da v klubu delamo dobro ter vedno več mladih deklic povezujemo z odbojko za vse življenje.Trenerji, vodstvo kluba in igralke, samo tako naprej."