Višje sodišče iz Maribora je po pritožbi odvetnika Igorja Weindorferja iz Murske Sobote razveljavilo obsodilno sodbo 32-letnemu Mariu Lesjaku iz Celja, ki sicer zdaj živi v Slovenj Gradcu, avgusta pa je bil na Okrožnem sodišču v Murski Soboti obsojen zaradi kaznivih dejanj prepovedanega prehoda državne meje in nevarne vožnje v cestnem prometu. Lesjak je za obe kaznivi dejanji dobil 14 mesecev zapora in 500 evrov denarne kazni. Ostal je tudi v priporu, v katerem je od 6. junija, ko so ga s prebežniki – šlo je za štiri kitajske državljane – v avtu junija v Srednji Bistrici, ko je povzročil prometno nesrečo, prijeli policisti.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuZnanih je več podrobnosti o pretepu na soboški tržnici
Dve osebi sta iskali pomoč v regijski bolnišnici.
Na predobravnavnem naroku je Lesjak sicer priznal krivdo, a v svoj zagovor povedal, da je bil v kaznivo dejanje prisiljen, ker je bil nekomu dolžan 1000 evrov, ta pa je denar tudi z grožnjami zahteval nazaj. Odvetnik Weindorfer je že na okrožnem sodišču, narok je vodil sodnik Stanislav Jug, sodišču predlagal, naj njegovega varovanca mileje kaznuje.
»Ker v dogovorjenem času ni vrnil 1000 evrov, ki si jih je izposodil, sta do njegove hiše prišla dva moška. Odpeljala sta ga v gozd, kjer sta ga tepla, in ga žgala z ognjem. Na voljo je imel 48 ur časa, da vrne denar, zato je bil primoran zaiti na stranpot,« ga je že prvič branil zagovornik, to pa tudi izpostavil v pritožbi na višje sodišče.
Senat višjega sodišča, ki ga je vodila višja sodnica Simona Skorpik, je po pritožbi razveljavil sodbo in primer vrnil v razsojanje nazaj na okrožno soboško sodišče, in to pred drugega sodnika. Višje sodišče je soboškemu naložilo, naj opravi glavno obravnavo brez predobravnavnega naroka, na katerem je Lesjak že priznal krivdo. Na glavni obravnavi, tako je naročilo višje sodišče, »naj okrožno sodišče vnovič razsodi po Lesjakovem zagovoru in izvedbi dokazov, predlaganih v obtožnici«.
Kdaj se bo to zgodilo, še ni znano.