Veste, kateri datum je bil?
"Seveda vem, 17. junij 1995. Štefan Smej, ki je hkrati tudi eden od snovalcev Pena, me je kot nasprotnika poroke, lastne in kakršne koli, sploh pa pompozne, velike poroke, prepričal, da se poročim. Dejal je: 'Jaz ti napravim gostüvanje, ki bo etnološka študija z vsemi običaji, ki pritičejo prekmurski poroki.' Po dolgem prepričevanju sem privolil in zares je bil velik dogodek. Začelo se je pri izviru na Bukovniškem jezeru, kjer sem si opral oči, češ da sem spregledal. Potem sva seveda žagala, kar ima spet svoj pomen. Sprevod se je vil iz Žižkov proti Kobilju, ustavljali smo se vsakih dvesto metrov, ker so ljudje prinesli pogače in pijačo. Med svati je bila tudi neka slovenska pisateljica, ki mi je dejala, da se počuti kot v srbskem filmu Žike Pavloviča. Prava veselica je bila potem v Žižkih, kjer je igralo res veliko ansamblov, zadnji, Šukar, so prišli ob 5. uri zjutraj. Še danes me na ta dan spominja črn klobuk, ki je imel bel rob, od takrat pa je ta rob rdeč od rdečega vina, ki smo ga pili na poroki. Žena mi je že tisočkrat rekla, naj ga dam v čistilnico, pa ga ne bom. Ker je to neprecenljiv spomin na ta dan.«
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Torej vam je Štefan Smej pravzaprav "zrihtal" ženo?
»Mogoče bi se tudi sicer poročil, ampak zagotovo ne tako na veliko. On je res vse organiziral, bilo je filmsko, tako da so nekateri ljudje mislili, da snemamo videospot in ne da se zares poročam.«
Živite v Ljubljani, polnite stadione, koncertne dvorane, radi vas imajo stari in mladi. Velikokrat pa pravite, da vašo slavo najtežje sprejemajo doma, v Prekmurju. Se to z leti spreminja na bolje ali na slabše?
»To je stari rek Rimljanov, da nihče ni prerok doma. V Prekmurju ni nič drugače kot drugod po Sloveniji in tudi v drugih poklicih. Z leti je morda malo lažje, ampak ni bistvene razlike. Ljudje še vedno mislijo, da on misli, da je nekaj več, čeprav on tega ne misli. Samo ljudje mislijo, da si misli, da je nekaj več.«