Obiskovalci tega brezplačnega festivala so se najprej lahko udeležili ustvarjalne delavnice Wire Sculpture Workshop, kjer so izdelali tridimenzionalne skulpture iz žice, ki so kot končna instalacija nato zaživele na mostu in so na ogled še danes.
Sledil je bogat glasbeni program, ki je trajal do zgodnjih jutranjih ur. Kot prva je na velikem odru, postavljenem na slovenski strani, nastopila glasbena skupina Music & Voice z gimnazije v avstrijski Radgoni, kot druga pa slovenska zasedba Regen iz Ljubljane, ki se s svojim odličnim indie popom in besedili v brezhibni angleščini, ki jih poje pevka Gaja Kuščer, lahko s ponosom postavi ob bok svetovno znanim izvajalcem tovrstne zvrsti. To potrjuje tudi že več izdanih singlov, ki so postali pri nas prave uspešnice.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
Naslednji na vrsti je bil avstrijski trio The Sunbathing Society, ki so ga na plakatih pred prireditvijo napačno napovedovali kot The Sunshine Society. Za zasedbo, ki igra pretežno instrumentalni chill out soul, groove in funk, je bil to prvi večji skupni nastop na glasbenem odru, čeprav ima v svojih vrstah tudi priznano in nagrajeno skladateljico, aranžerko, džezistko, pianistko in klaviaturistko Violo Hammer. V naslednjih tednih skupini ne bo manjkalo koncertov, med drugim bo julija nastopila na festivalu Elevate v Gradcu.
Zelo dobro razpoloženi prleški glasbenik Samo Budna je nato s svojim bendom in klasičnim repertoarjem uspešnic dodobra razgibal občinstvo ter ga tako ustrezno pripravil na zadnji nastop na festivalu.
Skupina Candlelight Ficus iz prestolnice avstrijske Štajerske je bila za marsikoga pravo odkritje, kljub temu, da ima izdanih že nekaj malih plošč in posnetih videospotov ter odigranih že vrsto koncertov. Oktobra letos bo izdala album Golden Life, vse pesmi s te plošče pa je predstavila na energičnem nastopu, ki je bil tudi paša za oči. Na odru je bilo kar enajst članov, saj ima zasedba tudi tri spremljevalne pevke in trobilno-pihalno sekcijo.
Radoživi funk, indie pop in rock ter groove in soul so zvrsti, ki jih igra bend, njegove melodične skladbe pa nikogar med publiko ne morejo pustiti ravnodušnega. Škoda je le, da je skupina zaradi kar dolgih premorov med nastopi vseh zasedb svoj koncert začela šele ob enih ponoči, tako da ga ni več spremljalo tolikšno število ljudi, kot bi si ga v resnici zaslužila.
Glasbeno dogajanje v Gornji Radgoni in okolici pa se nadaljuje s polno paro. Na mednarodnem festivalu CestArt, ki bo potekal od 23. do 26. junija, bo že ta četrtek ob 20.30 v Pavlovi hiši v Potrni nastopil Leopold I. s svojo spremljevalno skupino Drügi. Pri slaščičarni Nabucco v Gornji Radgoni pa bodo koncerti Jazz Tria (petek ob 20. uri), ženskega kvarteta Praprotnice (sobota ob 19. uri) in romske zasedbe Romano Glauso (v soboto ob 20. uri). V nedeljo ob 10. uri bo na mostu prijateljstva prvič na festivalu še bolšji sejem starih stripov in vinilnih plošč.
Veliko glasbe bo ta petek in soboto tudi na koncertih ob 20. obletnici Moto kluba Lisjak. Potekali bodo ob Cesti na stadion, zaigrale bodo skupine High Voltage, Mama Rekla, Gasos Band in Drugo Dugme.
To nedeljo bodo na Dnevu odprtih kleti v Jurkovičevi ulici nastopili Leopold I. (ob 14. uri), King Foo (ob 15. uri) in Nina Pušlar (ob 17. uri), glasbeni program letošnjega Radgonskega poletja pa bo 1. julija odprla slovenska zasedba Čompe.