Dobil je ime Nočna mora v ulici Vinske trte, vendar je bila ta prleška nočna mora zabavna, saj so se na njej predstavljali lokalni vinarji, ki so tekmovali proti kraft pivovarjem, in na koncu tudi zmagali, tu pa so bili še prleška odprta kuhinja, Subverzivna tržnica s ponudbo knjig, stripov, filmov, majic, unikatnih izdelkov in drugega, živi glasbeni nastopi, karaoke in seveda parada zombijev, ki je potekala na sklepni dan festivala.
Prejšnje leto so organizatorji prvič v zgodovini Grossmannovega festivala uprizorili tako imenovani panoramski mimovoz zombijev (Zombie drive-by) v starodobnih vozilih znamke citroën, ki ga je omogočil Citroën klub Slovenije. Stvar se je prijela in tako so zombiji minulo soboto že drugič prevozili pot od Ljutomera do Ormoža in se vmes še ustavili v vinorodnih goricah v okolici Jeruzalema.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuČrno-beli pripravljeni na derbi z vodilnimi zmaji: "Ne bomo jih šparali," sporoča Drobne
Fazanerija bo sredi nedeljskega popoldneva prizorišče derbija med Muro in Olimpijo.
Na sklep festivala je iz 25 kilometrov oddaljene Gornje Radgone pripeljal tudi posebni Grossmannov vlak, ki se je ustavil in pobral potnike še v Radencih in Križevcih pri Ljutomeru. Vsak udeleženec je prejel posebno darilo, na vlaku pa je bila tudi ekipa filma Oto 2, ki so ga minuli torek zvečer zunaj tekmovalnega programa predvajali na ljutomerskem glavnem trgu.
Zadnje in najbolj pričakovano dejanje spremljevalnega dela festivala je bil seveda znameniti marš zombijev po mestnih ulicah, ki ga je tokrat vodil Pihalni orkester Ljutomer. Ta letos praznuje stoletnico obstoja, v zombije pa so se maskirali tudi prav vsi njegovi člani in članice.
Maskiranje za parado zombijev je potekalo že od 12. ure naprej pod vodstvom mojstrice Mateje Naberšnik s pomočjo udeležencev tridnevne delavnice. Umetniki ličenja so ustvarili občudovanja vredne strašljive maske, vsak posameznik pa je lahko izbiral med tremi različno zahtevnimi maskami. Dogajanje je potekalo ob podpisovanju avtogramov letošnjega častnega gosta, igralca Roberta Englunda, in izbrani glasbeni spremljavi, za katero sta skrbela madžarska skupina Yellow Spots in prekmurski trio Ka te trga.
Izkušena zasedba Yellow Spots, ki samo sebe označuje kot groteskni horror rokenrol big band, je navdušila občinstvo z neverjetno energičnim in spektakularnim nastopom, čeprav je le noč prej enako strastno koncertirala v na novo odprtem Mladinskem kulturnem centru Ljutomer. Bend Ka te trga pa je predstavil svojo ljubezen do starega rocka s preigravanjem avtorskih skladb ter tujih in domačih priredb. Trio deluje od leta 2019, mladi člani skupine pa so Tine Lukač, Matevž Filipič in Vitja Rodež. Lani koncertov na prostem ni bilo, letos pa so si oboji, izvajalci in publika, lahko dali duška.