ŽNK Nona Pomurje premagal prvo oviro, naslednji nasprotnik bo znan v petek

Vestnik.si, 4. 11. 2020
ŽNK NONA Pomurje Beltinci : Breznica

Na stadionu v TŠC Trate Gornja Radgona sta se od 13. ure dalje v 1. krogu kvalifikacij ženske Lige prvakinj merila ŽNK Nona Pomurje Beltinci in ŽNK Breznica Pljevlja iz Črne gore.

Srečanje je vodila Catarina Campos iz Portugalske.

žnk, žnk-nona-pomurje-beltinci, breznica, plevlja

Postava Pomurja: Nemet, Rozmarič, Korošec, Juršnik, Sok, Golob, Kolbl kap., Zajmi, Kajzba, Tibaut, Hofman.

Postava Breznice: Čabarkapa kap., Šebek, Karličić, Vujošević, Tosić, Gradinović, Popović, Kočanović, Bitević, Bošnjak.

1: Začetek tekme.

9:  Sporna situacija. Nemetova je stekla iz gola in z drsečim startom podrla črnogorsko napadalko Stefano Bitević. Sreča za domačinke, da sodnica ni dosodila najstrožje kazni, čeprav bi jo v resnici morala.

18: Prva prava priložnost za Pomurke. Kolblova je pobegnila po desnem boku in nesebično podala v sredino do Kajzbove, ki je streljala iz bližine, vendar je bil njen strel blokiran.

23: Rumeni karton Bošnjak (Breznica) zaradi držanja za dres Koroščeve.

32: Rumeni karton Kočanović (Breznica) zaradi grobega prekrška nad Kajzbovo.

39: GOOOL 1 : 0 Špela Kolbl! Akcija dveh najbolj izkušenih nogometašinj Pomurja. Tibautova je izvrstno podala na drugo vratnico, Kolblova pa je mojstrsko z zunanjim delom stopala poslala žogo v daljši zgornji kot.

42: Priložnost za Breznico. Po dolgi podaji Vujoševićeve je z glavo z rahlim lobom streljala Bitevićeva, a se je s parado izkazala Nemetova, ki je odbila žogo.

45: Kar tri minute dodatka.

45 + 2: Velika priložnost za Kajzbovo. Po podaji Juršnikove je bila sama pred vrati in streljala iz voleja, vendar je poslala žogo prek vrat.

45 + 3: Konec prvega polčasa. 1 : 0.

Gostje so bolje začele in so po krivici ostale brez enajstmetrovke. Po petnajstih minutah pa so pobudo prevzele gostiteljice, ki so zaigrale bolje, hitreje in brez napak ter vse bolj pritiskale proti vratom. Videti je, kot da so Pomurke fizično bolje pripravljene kot Črnogorke, ki pa še niso povedale zadnje.

46: Začetek drugega polčasa.

48: Menjava pri Breznici: Kimoto namesto Gradinovićeve.

49: Rumeni karton Vujošević zaradi grobega starta nad Koroščevo.

51: Bolj po slučaju se je v priložnosti znašla Kajzbova, od katere se je žoga odbila proti vratom, kjer jo je komaj izbila vratarka Čabarkapova.

59: Druga menjava pri Breznici: Knežević namesto Kimotove, ki se je vrnila na klop le po desetih minutah igre.

61: Strel Kajzbove z levico, za malenkost mimo vrat.

64: GOOOL 2 : 0 Špela Kolbl! Koroščeva se ni pustila podreti na levi strani in je povlekla naprej ter z izjemno podajo našla na drugi vratnici Kolblovo, ki je iz bližine pospravila žogo v mrežo.

69: Prva menjava pri Pomurju: Kaja Horvat namesto Hofmanove.

77: Dvojna menjava pri Pomurju: Kocijan namesto Nemetove in Ema Horvat namesto Sokove.

80: GOOOL 3 : 0 Nina Kajzba! Po prostem strelu Zajmijeve je do strela z glavo iz bližine prišla Kajzbova in poslala žogo v kot vrat.

81: Dvojni menjavi tudi pri Breznici: Čengić in Lončar namesto Tošićeve in Vujošićeve.

84: Rumeni karton Zajmi zaradi prekrška nad Karličićevo.

86: Dvojna menjava pri Pomurju: Jelen in Nika Nemec namesto Tibautove in Golobove.

90: Štiri minute dodatka.

94: Konec tekme. 3 : 0.

V drugem polčasu je prevladovala samo domača ekipa, ki izmučenim gostjam ni pustila niti ene same priložnosti, medtem ko je sama vse do 82. minute neprenehoma pretila in tudi dvakrat zadela. Zaslužena zmaga in uvrstitev Pomurk v 2. krog kvalifikacij za Ligo prvakinj. Žreb bo v petek.