Z desetdnevnim zamikom se je v soboto s primorskim dvobojem Tabora in Kopra pričela jubilejna, 30. sezona Prva liga TS. Ob 20.45 sta se v Celju na stadionu Z'dežele za nove točke borili Celje in Mura. Črno-beli so iztržili poln izkupiček

Mura: Obradović, Šturm, Gorenc, Karničnik, Kous, Horvat Kouter, Bobičanec, Filipovič, K. Cipot, Maroša. Trener: Ante Šimundža.

Celje: Rozman, Marandici, Stojinović, Zaletel, Brecl, Pungaršek, Štravs, Kerin, Novak, Božić, Dangubić. Trener Dušan Kosić.

celje, mura

Glavni sodnik: Obrenović Rade.

Potek tekme:

4': GOOOL. Nino Kouter je po lepi podaji Gorenca iz kota zatresel mrežo Celjanov.

29': Kot za Muro. Iz kota je streljal Bobičanec, a so črno-beli priložnost zapravili.

celje, mura

33': Kous bi lahko več iztržil v napadu.

37': Lepo priložnost je zapravil Maroša po podaji Bobičanca iz kota.

celje, mura

38': Drugi kot za Celje. Po udarcu iz kota je v kazenskem prostoru žogo izbil Karničnik.

39': Šesti kot za Muro, a so Celjani žogo izbili.

40': Maroša meril na oddaljeno vratnico, a je žoga šla mimo.

KONEC PRVEGA POLČASA. Prvi polčas je bil dinamičen, predvsem s priložnostmi, Celjani so imeli priložnost v 20. minuti, a je Obradović namero ustavil. Mura je v zadnjih minutah dominirala in bi lahko v tem delu iztržila več, a fantom ni uspelo. Mura je imela 10 kotov, Celje 2, prav tako so črno-beli imeli več strelov na gol.

46': Začetek drugega dela. V drugem polčasu je pri domači ekipi Jakob Novak prepustil mesto v igri Prekmurcu Mitju Lotriču.

58': Rumena kartona za Kousa in Gorenca

celje, mura
Mitja Lotrič.

59' Menjava pri Celju. Nino Pungaršek je zapustil igro, vstopil Rok Štraus.

60': Menjava pri Celju. Lana Štravsa je zamenjal Matic Vrbanec

62' GOOOOL. Po odlični podaji Maroše je v polno meril Bobičanec.

66': Menjava pri Muri. Kai Cipot zapušča igro, vstopa Filip Kosi.

67': Klemen Šturm je prejel rumeni karton. Menjava pri domačih. Filipa Dungabića je zamenjal Gašper Koritnik.

celje, mura

71': Rumeni karton za Roka Štrausa.

74:' Lepa priložnost za Muro. Bobičanec sam pred golom, a je Rozman strel ustavil. Andrija Filipović je svoje mesto v igri prepustil Kevinu Žižku.

77': Kot za Celjane. Podajo Lotriča je izbil Gorenc.

79': Nova priložnost za črno-bele. Nevaren je bil Bobičanec, a je strel spet ustavil Rozman.

86': Amadej Maroša iz igre, Alen Kozar vstopil, ki je zaradi poškodbe počival vse od 22. septembra lani, ko si je ravno na tekmi proti Celju (1:0) poškodoval sprednjo križno vez v kolenu.

88': Zadnja menjava pri Celju. Luka Kerin odhaja iz igre, zamenjal ga je Deni Štraus.

Srečanje je podaljšano za 4 minute sodniškega dodatka. KONEC TEKME.