1. SFL: Ljutomerčanom točka na Vrhniki

Vestnik.si, 13. 11. 2021
Arhiv Meteorplast ŠIC bar
Meteorplast ŠIC bar je prvi del prvenstva končal na šestem mestu (7 točk).

Prvi polčas na Vrhniki ni postregel z veliko priložnosti, domačini pa so povedli z izvrstno izvedenim prostim strelom Žana Janeža v 13. minuti. Za izenačenje sta priložnosti zapravila Mitja Gašparič in Vajda. Domačini so v 28. minuti preko Marka Mohoriča povedli z 2:0 in malokdo v dvorani, kjer se je zbralo 70 gledalcev, je imel upanje, da Siliko ne bo zabeležil šeste zmage v sezoni.

futsal, meteorplast-šic-bar

Med temi, ko so verjeli v povratek, so bili igralci ljutomerskega moštva. Preko Gašpariča (v 31. minuti) in avtogolom Nikole Jandrića (35) so prišli do izenačenja. Mladi, 19-letni Janež je v naslednjem napadu, ko je tekla 36. minuta dvoboja, ponovno Vrhničane popeljal do vodstva. A ne za dolgo. Makoter je namreč na parket poslal petega igralca v polju (Alen Ruis) in v 37. minuti je Urban Goričan dosegel izenačujoči zadetek. V končnici dvoboja bi lahko Ljutomerčani prišli do vseh treh točk, a Aljaž Goznik in Vajda nista uspela premagati domačega vratarja Marka Đekovića.

Meteorplast ŠIC bar, ki je v 10. krogu 1. SFL prost, bo v sredo, 17. novembra 2021, odigral tekmo osmine finala pokala Slovenije v Ajdovščini. Naslednji prvenstveni obračun čaka ljutomersko ekipo 26. novembra v Zagorju proti Mlinšam.