(1. SFL) Prleki do tretje zmage v sezoni

Miha Šoštarič, 4. 12. 2021
Miha Šoštarič
Prleška futsal ekipa Meteorplast ŠIC bar si je v 12. krogu 1. slovenske futsal lige priigrala tretjo zmago.

Meteorplast ŠIC bar ostaja na visokem petem mestu (13 točk) prvoligaške konkurence.

Prleška futsal ekipa Meteorplast ŠIC bar si je v 12. krogu 1. slovenske futsal lige priigrala tretjo zmago. V dvorani ŠIC Ljutomer je s 6 : 2 (2 : 1) premagala Futsal klub Dobrepolje. Ljutomerčani imajo zdaj 13 točk in so zadržali visoko peto mesto na razpredelnici.

meteorplast-šic-bar, dobrepolje, futsal

Domači igralci so odlično vstopili v tekmo in si že v prvih štirih minutah priigrali tri zrele priložnosti za zadetek, med drugim je po strelih Mitje Gašpariča in Aljaža Ruisa dvakrat žogi pot v mrežo preprečil okvir vrat. Svojo premoč so gostitelji kronali v 8. minuti, ko je zadel Mitja Gašparič. Agresivno pokrivanje nasprotnika, ki je delal številne napake, je botrovalo še drugemu zadetku domače ekipe v 14. minuti, ko se je med strelce vpisal Aljaž Goznik. Gostom je nekaj upanja v 16. minuti vliv Gal Škulj, ki je izkoristil napako v domači vrsti in postavil izid polčasa (2:1).

S prvencem v ljutomerskem dresu je Niko Vajda v 22. minuti znova priboril dva zadetka naskoka, a le za kratek čas, saj se je dve minuti za tem žoga od Matica Goznika nesrečno odbila v lastno mrežo. Sledile so minute, ko sta si ekipi priigrali kar nekaj priložnosti, a sta bila vratarja, Andrej Fajfar pri domačih in Matej Babnik pri gostih, vedno na pravem mestu. Zmagovalec dvoboja je bil odločen, ko sta za veselje ljutomerske publike z zadetkoma poskrbela Aljaž Ruis (34. minuta) in Rok Šnofl (35). Gostje so poskušali v zadnjih minutah tudi s petim igralcem v polju, a si niso ustvarili nobene resnejše priložnosti. Končni izid dvoboja je s svojim desetim zadetkom v sezoni, ki ga uvršča na visoko tretje mesto liste strelcev, postavil Aljaž Goznik v 39. minuti.

V naslednjem krogu čaka prleško ekipo gostovanje v Kobaridu. Tekma proti Oplastu, ki je na šestem mestu (12 točk), bo v petek, 10. decembra 2021.