(FOTO) 2. krog pokala: Pihler šele v 60. minuti načel odpor Slatine

Vestnik.si, 18. 10. 2023
Boštjan Rous/ND Beltinci Facebook
Luka Pihler je prvi strl odpor Radenčanov.

Sledila je petarda Beltinčanov - Mura zmagala na Hodošu s 4 : 0 - Gančani izločili Veržej - Ljutomer napolnil mrežo Rakičana - Čarda tesno mimo Grada.

V sredo so bile odigrane tekme 2. kroga pokala Pivovarna Union, še vedno pod okriljem Medobčinske nogometne zveze Murska Sobota. V ospredju sta bili srečanji med Radensko Slatino in Beltinci Klimo Tratnjek ter Hodošem in Muro.

pokal-pivivarna-union, mnz-murska-sobota, slatina, beltinci
Arhiv kluba
Robert Čakš in Luka Pihler sta povedla Beltinčane do zmage.

V Radencih so se Slatinčani eno uro upirali favoriziranim Beltinčanom in kdove kako bi potekala tekma, če bi kapetan Žan Kavaš v 35. minuti izkoristil enajstmetrovko, potem ko je v svojem kazenskem prostoru z roko igral Jure Kokol. A Kavaš je zadel samo vratnico, od katere se je žoga odbila v polje.

Med polčasom je nezadovoljni trener Beltinčanov Damjan Gajser opravil kar pet menjav, rezultat pa se je pojavil šele v 60. minuti, ko je malce slabše posredovanje domače obrambe kaznoval Luka Pihler. Nato pa se je vsulo. Po podajah s strani sta zadela Robert Čakš in Henrik Nerguti, Čakš je vmes s peto zadel še prečnik, malce kasneje je bil natančen še Luka Sočič, najlepšo kombinatorno akcijo pa so gostje pokazali ob petem zadetku, ki ga je na koncu dosegel Čakš.

Radenska Slatina - Beltinci Klima Tratnjek 0 : 5 (0 : 0)

Strelci: 0 : 1 Pihler (60), 0 : 2 Čakš (62), 0 : 3 Nerguti (69), 0 : 4 Sočič (82), 0 : 5 Čakš (86).

hodos, mura
Loris Cipot
Hodoš : Mura 0 : 4.

Na Hodošu se je Mura mučila skoraj do konca prvega dela, ko je za odrešitev poskrbel Matic Maruško. Kmalu za njim sta zadela še Niko Kasalo in Mihajlo Spasojević in črno-beli so vseeno odšli na odmor z zanesljivim vodstvom. V drugem delu so bili uspešni samo še enkrat, in to čisto pri koncu tekme, ko je bil natančen Emir Saitoski.

hodos, mura
Loris Cipot

Hodoš - Mura 0 : 4 (0 : 3)

Strelci: 0 : 1 Maruško (38), 0 : 2 Kasalo (40), 0 : 3 Spasojević (42), 0 : 4 Saitoski (90).

hodos, mura
Loris Cipot

hodos, mura
Loris Cipot

Ostali izidi 2. kroga pokala MNZ Murska Sobota:

Aluvar Gančani - Veržej 5 : 2 (1 : 1)

Strelci: 0 : 1 Šinko (29), 1 : 1 Mikič (45), 1 : 2 Šinko (48), 2 : 2 Dugonjić (49), 3 : 2 Berden (61, 11 m), 4 : 2 Kociper (86), 5 : 2 Bunderla (90).

Arhiv kluba
Rakičan - Avto Rajh Ljutomer.

Rakičan - Avto Rajh Ljutomer 0 : 8 (0 : 2)

Strelci: 0 : 1 Bertalanič (27), 0 : 2 Skuhala (45), 0 : 3 Šalamun (49), 0 : 4 L. Nemec (55), 0 : 5 Skuhala (60), 0 : 6 Skuhala (67), 0 : 7 Ketiš (77), 0 : 8 Fras (82).

Čarda Martjanci - Grad 1 : 0 (0 : 0)

Strelec: Atanasov (77).