2. SNL: Nafta doma ugnala Krko

Vestnik.si, 1. 5. 2021
Ekipa Nafte je dosegla minimalno zmago.

V 17. krogu 2. SNL je Nafta v Lendavi z 1 : 0 premagala novomeško Krko, ki zaseda drugo mesto na lestvici.

Nafta 1903 - Krka 1 : 0 (1 : 0).

Športni park Lendava, brez gledalcev, sodnik: Denis Halilović (Celje).

Strelec: Drk (19).

Rumeni kartoni: Židan, T. Pirtovšek; Doumbia, Parris, Jašaragič, Kambič.

Rdeči karton: Židan (89, drugi rumeni) - Nafta 1903.

Nafta 1903: Raduha, Živko kap., R. Pirtovšek, Bolla, Židan, Meshack (Haljeta, 59), Szabo (Oštrek, 59), T. Pirtovšek, Drk (Vinko, 84), Bizjak, Rebernik. Trener: Dejan Dončić.

Krka: Pintol, Bedek, Dušak kap., Vrandečič, Doumbia (Hrka, 84), Marcius (Jašaragič, 61), Huč (Pantelić, 61), Kambič, Parris (I. Brekalo, 76), M. Brekalo, Vešner Tičić. Trener: Zoran Zeljković.

Nafta je povedla v 19. minuti. S sredine igrišča je povlekel Dominik Drk in nato skušal podati naprej do Jake Bizjaka. Za trenutek je ob robu kazenskega prostora v padcu žogo zaustavil Lovro Vrandečič, nanjo pa je naletel Drk in takoj močno sprožil ter zadel mrežo - 1 : 0.

nafta, pokal, olimpija
Nafta : Krka 1 : 0.

V 44. minuti je Tim Židan lepo prodrl po desni strani in podal pred vrata, Ubochioma Meshack je iz prve streljal z levico, a je zadetek preprečil prečnik.

Odlično priložnost je imel v 47. minuti znova Drk, ki je spet streljal iz prve, a se je z izvrstno obrambo izkazal vratar Denis Pintol.

lendava, 2
Vratar Nafte Florijan Raduha je z dvema posredovanjema v sklepu tekme rešil tri točke domačim.

V 85. minuti je po kotu z glavo nevarno streljal Marko Brekalo, Florijan Raduha pa je v letu s pestjo odbil žogo.

V sodnikovem dodatku je lendavski vratar poskrbel, da je zmaga ostala doma. Po dolgem predložku je iz voleja z levico natančno streljal rezervist Darko Hrka, Raduha pa je s parado žogo preusmeril v vratnico, od koder se je odbila nazaj v polje.

Nafta je sedaj z 31 točkami s petega mesta izrinila Bilje (30). Proti prvi ligi pa suvereno hitijo Radomljani, ki imajo že 44 točk.

Dejan Dončić je pripeljal svoje moštvo do minimalne zmage.