2. SNL: Nafta prevzela prvo mesto na lestvici

Vestnik.si, 9. 11. 2023
Vestnik.si
Nafta 1903 - ND Ilirija 1911 2 : 0.

Z zmago v zaostali tekmi 3. kroga z Ilirijo (2 : 0) je doslej vodilne Beltinčane pahnila na drugo mesto - Po izenačenem prvem polčasu sta v drugem delu za veselje v Lendavi poskrbela Toni Lun Bončina in Matic Paljk.

Nafta 1903 - Ilirija 1911 2 : 0 (0 : 0)

Športni park Lendava, 400 gledalcev, sodnik: Janko Golob (Hajdina).

Strelca: 1 : 0 Bončina (56), 2 : 0 Paljk (82).

Rumeni kartoni: Polić, Nemeth; Špernjak, Korošec.

Nafta 1903: Nemeth, Erniša, Urh, Dinnyes, Zoltan, Novinič kap., Rebernik, Pigac, Polić (Vuica, 76), Igrec (Paljk, 76), Bončina. Trener: Jozsef Bozsik.

Ilirija 1911: Dermastija, Jug, Nadarević (Stojinović, 67), Rorič, Špernjak, Štricelj (Lukežič, 78), Cukjati, Medič Slaček, Zukić, Korošec, Djermanović kap. Trener: Robert Kopčič.

zaostala-tekma, tretji-krog, nafta-1903, ilirija-1911
Vestnik.si

Nafta je nastopila brez Stjepana Oštreka, kar se je v njeni igri v prvem polčasu še kako poznalo, Matic Paljk pa je zaigral šele v zadnji četrtini tekme. Tako se je Ilirija kljub predzadnjemu mestu na lestvici v prvem delu predstavila kot trd oreh in imela tudi nekaj strelov proti vratom, a je bil vratar domačih Ervin Nemeth celo srečanje izjemno zbran in je zanesljivo lovil vse žoge, ki so letele proti njemu. Svoje zapravljene priložnosti pa bo verjetno še dolgo sanjal Mihael Rebernik, ki sta ga nato z zadetkoma odrešila Bončina in Paljk. Zanimivo je, da je bilo na rezervni klopi Nafte kar deset nogometašev, medtem ko so bili pri Iliriji samo trije.

Tule so najpomembnejši dogodki tekme:

25: Rok Erniša in Rebernik sta izvedla hitro in kombinatorno akcijo, po podaji Erniše z desne strani pa je Rebernik iz idealnega položaja poslal žogo prek vrat.

45: Konec prvega polčasa. 0 : 0.

49: Bončina je prodrl po levi strani in izvrstno nastavil žogo Reberniku, ta pa je iz štirih metrov bližine zadel samo prečnik.

56: GOOOL 1 : 0 Toni Lun Bončina! Silvio Pigac, Bončina in Stjepan Igrec so s kratkimi podajami v kazenskem prostoru izigrali obrambo gostov, na koncu pa je Igrec z leve strani podal do Bončine, ki mu z dveh metrov bližine ni bilo težko pospraviti žogo v mrežo. Značilen gol Bončine, ki je sedaj sam na četrtem mestu lestvice strelcev z 8 zadetki.

59: Nafta bi lahko hitro povedla z 2 : 0, a je Tin Polić iz zelo ugodnega položaja streljal mimo vrat.

81: Po dolgi podaji Paljka se je Bončina na sredini igrišča spretno rešil branilca, stekel proti vratom in med tremi igralci gostov prišel do močnega strela ter le za malo zgrešil, a priboril kot, kar je bilo odločilnega pomena.

82: GOOOL 2 : 0 Matic Paljk! Kot z desne strani je izvedel Pigac, na drugi strani pa je Paljk po strelu z glavo spravil žogo mimo vratarja Ilirije v mrežo ter stekel v objem trenerju, ki ga je le šest minut prej poslal v igro. Nato se je objelo celotno moštvo Nafte in s skakanjem dalo vedeti, koliko jim pomeni ta zmaga in skok na vrh lestvice.

90: V izjemno lepi priložnosti se je spet znašel Rebernik in tokrat streljal v vratarja.

94: Konec tekme. 2 : 0.

Vestnik.si

Takole je sedaj videti vrh lestvice: 1. Nafta 36, 2. Beltinci 33, 3. Primorje 31.

V naslednjem krogu oba prekmurska kluba igrata doma. Beltinci bodo v nedeljo gostili sežanski Tabor, Nafta pa v ponedeljkovem derbiju (tudi po TV) Bistrico iz Slovenske Bistrice (5. mesto in 27 točk).