2. SNL: Nafta s šestimi zadetki Jadranu ponovila zgodovino

Vestnik.si, 21. 5. 2022
Erik Burai je v zadnji tekmi dosegel dva gola.

V zadnjem krogu 2. SNL so nogometaši Nafte v Lendavi odpravili dekanski Jadran s 6 : 0, popolnoma enako, kot se je to zgodilo že v zadnjem krogu leta 2018.

Jadran je rado viden gost v lendavskem športnem parku, saj so ga Prekmurci oktobra leta 2020 premagali kar z 8 : 0. Res pa je, da je tokrat Nafta vse zadetke dosegla šele v drugem polčasu. S to zmago je prekinila niz kar petih zaporednih porazov. Prvenstvo je tako končala na predvidoma petem mestu, kar je manj od pričakovanega, saj je bila večino spomladanskega dela na tretjem mestu. Tako je minila še ena sezona brez uvrstitve v vsaj kvalifikacije za prvo ligo.

Nafta 1903 : Jadran Dekani 6 : 0 (0 : 0)

Športni park Lendava, 250 gledalcev, sodnik: Blaž Bezjak (Markovci pri Ptuju).

Strelci: 1 : 0 Nermin Haljeta (48), 2 : 0 Bence Szabó (52), 3 : 0 Dominik Drk (56), 4 : 0 Dániel Németh (62), 5 : 0 Erik Burai (70), 6 : 0 Erik Burai (84).

Rumeni kartoni: Čuček Bezjak, Burai; Bah, Gabrić.

Nafta 1903: Galoši, Haljeta (Fekete, 63), Čuček Bezjak (Zana, 60), D. Nemeth, Drk (Magdič, 63), Novinič, Szabo, Kumer, Safronov, E. Nemeth, Vinko kap. (Burai, 34). Trener: Gabor Boer.

Beltinčani so v zadnjem krogu igrali v Dobu in izgubili z 2 : 0, strelca sta bila Gašper Černe v 26. in Jaka Kasnik v 64. minuti. Tudi "žuti" so v tej sezoni dosegli manj od pričakovanega, saj so končali na dvanajstem mestu, cilj pa je bila zgornja polovica lestvice, morda celo boj za vrh.

Gergö Bolla je zaradi kazni rdečega kartona tokrat spremljal svoje soigralce samo od daleč.