2. SNL: Poraz Beltinčanov, zmaga Lendavčanov

Tomo Köleš, 21. 4. 2019

V 24. krogu 2. SNL so Beltinčani na domačem igrišču doživeli poraz z 0 : 1 (0 : 0) proti Brdom, lendavska Nafta 1903, ki jo je prvič vodil novi trener Marian Sluka, pa je z 0 : 1 (0 : 0) slavila v Brežicah.

Zmagoviti zadetek za Nafto je dosegel Alen Ploj v 85. minuti. Nafta 1903 je zdaj na petem mestu z 39 točkami, Beltinčani pa so ostali na devetem (28 točk).
Nafta 1903: Raduha, Pirtovšek, Šeruga, Grabant (Vaš, 62), Oštrek, Ploj, Malešević (Zeljko, 78), Novinič kap., Prahić, Živko, Cvrtila (Bizjak, 62).

bac78372b93f9952ffc1b64e726898d6
Nafta je prišla do zmage proti zadnjemu v zaključku tekme.

Beltinčani so v dvoboju z neposrednim konkurentom za obstanek v ligi zamudili izredno priložnost, da bi si zagotovili mirno nadaljevanje prvenstva. Kljub temu, da so imeli od 37. minute, ko je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen nogometaš Brd Davies Opoku, igralca več na igrišču, številčne premoči niso uspeli kronati z zadetkom.

Celotni dvoboj so se vrstile priložnosti na obeh straneh, gostom pa je pomembne tri točke zagotovil Matic Marcius, ki je v 78. minuti uspešno realiziral enajstmetrovko.
Beltinci: Zver, Bertalanič, Hočevar, Mauko, Golob (Žalik, 83), Balažic, Kristl, Apatič kap. (Ž. Hartman, 67), Raduha, Maučec (Ropoša, 52), J. Hartman.

V naslednjem krogu bodo prihodnjo soboto Beltinci gostili sežanski Tabor, Nafta 1903 pa se bo v Lendavi pomerila z Biljami.