2. SNL: Zmaga Beltinčanov, poraz Lendavčanov

Miha Šoštarič, 11. 11. 2018

Beltinci - Brežice 2 : 1. Ilirija - Nafta 2 : 0. Šele druga domača zmaga za Beltinčane. Se v Lendavi obeta vroč teden?

ca2af5cc60457fa738f8a69d5dc06a20
Beltinčani so tokrat pustili srce na igrišču.

V 2. slovenski nogometni ligi so bili na sporedu dvoboji 15. kroga. Beltinčani so na domačem igrišču z 2 : 1 (1 : 1) premagali Brežičane, lendavska Nafta 1903 pa je gostovala v Ljubljani pri Iliriji 1911 in izgubila z 0 : 2 (0 : 0). Beltinci, ki so se z dvema zaporednima zmagama odlepili od tekmecev v spodnjem delu razpredelnice, imajo zdaj na enajstem mestu 17 točk, Nafta 1903, kjer pa se obeta vroč teden, morda tudi z menjavo trenerja, pa je sedma s 23. točkami.

156d124d3977bbdad5197f6386fb7069
Beltičani so se zasluženo veselili.

V beltinskem športnem parku so do pomembne zmage prišli domačini. Šele do druge v letošnji sezoni pred svojimi gledalci. »Davnega« 9. septembra so s 5 : 1 premagali, tokrat pa z 2 : 1 Brežice Terme Čatež. Beltinski strateg Zlatko Gabor je tekmo pričel z naslednjo enajsterico: Zver, Apatič, Bertalanič, Kosi, Lukač, Maučec, Kristl, Trstenjak, Raduha, Ropoša, Mauko.

960372f6f2aca4f15d7fc562dfab222b

783099b88c95f2efb7132b1142cb770b

d1cf75c0e8fd612e3083d3e7ae5a4d2f

V prvem polčasu so dominirali domači igralci, vendar so dosegli le en zadetek. V vodstvo so prišli v 7. minuti, ko je Borut Lukač pobegnil po desnem boku in poslal predložek pred vrata Brežičanov, kjer se je najbolje znašel Jan Kristl in dosegel drugi zadetek v sezoni. Gostje so hitro izenačili. Tadej Apatič je v 13. minuti nespretno posredoval v kazenskem prostoru, enajstmetrovko pa je v zadetek pretvoril Mirko Kramarić. Po izenačenju je bila na igrišču le ena ekipa. Beltinčani so nizali priložnosti, vendar Mitja Mauko, Jernej Trstenjak, Rok Ropoša niso uspeli premagati gostujočega vratarja.

3a9494ba1b3816f45c45e2b9fe4a9990

91ac5addbf6566352e78638ff140ea95

0176a64e743e86184e5a1a54dddc61d6

Zmagovalec je bil odločen v 57. minuti, ko je bil v kazenskem prostoru gostov najbolj spreten Lukač in odbito žogo poslal še drugič v mrežo Brežičanov. Do konca dvoboja so Beltinčani poskušali predvsem s streli od daleč, vendar brezuspešno, gostom pa je izenačenje preprečil Domen Zver, ki je ukrotil nekaj nevarnih poskusov. Gabor je v drugem polčasu opravil tudi tri menjave. Namesto Ropoše je v igro prišel Rok Kotnik (v 66. minuti), Marka Maučeca je zamenjal Jan Hartman (90), nekoliko poškodovanega Patrika Raduho pa je v sodnikovem podaljšku zamenjal Jernej Tkalec.