2. SNL: "Žuti" za konec napolnili mrežo odpisanega Fužinarja

Vestnik.si, 18. 5. 2024
Boštjan Rous/ND Beltinci
Beltinčani so na zadnji tekmi premagali Fužinar.

V zadnjem krogu 2. druge lige so Beltinčani na tekmi, ki ni odločala več o ničemer, v svojem športnem parku odpravili že odpisani ravenski Fužinar s 6 : 2 (3 : 1).

Junak domačih je bil Jakov Katuša, ki je dosegel tri zadetke: v 6., 43. in 55. minuti. Ostale gole za "žute" so prispevali še Tian Kosi v 26., Gašper Černe v 56. in Luka Sočič v 79. minuti.

Fužinar je izida znižal v 40. min iz enajstmetrovke in v 73. minuti.

Varovanci trenerja Damjana Gajserja so nastopili v postavi: Zver kap., Vodeb, Zorman, Jug, Pihler, Sočič, Nerguti, Katuša, Černe (Ignjič, 62), Rantaša, Kosi (Emruli, 62).

nd-beltinci, nk-fužinar, pripravljalna-tekma

Beltinčani so s to zmago potrdili končno tretje mesto na lestvici, kar je njihova najboljša uvrstitev, odkar so znova v drugi ligi. Škoda je le, da so si pred koncem prvenstva doma privoščili dva huda poraza s Krko in Ilirijo, ekipama, ki se borita za obstanek, kar jih je stalo morebitnega drugega mesta in uvrstitve v kvalifikacije.