Arcont odščipnil točko Kronosu

Vestnik.si, 12. 10. 2022
Niko Klun
Arcont Radgona v sezoni 2022/23.

Radgonski Arcont je sezono 2022/23 pričel v 2. krogu, saj je bil v 1. krogu prost. V novi športni dvorani je v svoji prvi uradni tekmi gostil Kronos iz Logatca.

V zanimivi in izenačeni tekmi so v prvem polčasu imeli rahlo pobudo gostje, ki so v 1. krogu v Murski Soboti premagali Pomurje. Radgončanom igra nikakor ni stekla, Logatčani pa so njihove napake uspešno kaznovali in si do odmora priigrali tri zadetke prednosti (13 : 16). Drugi polčas so igralci Arconta začeli bistveno bolje in do 40. minute najprej izenačili, nato pa v 48. minuti povedli za dva zadetka. Gostje so z dvema zaporednima goloma izenačili na 27 : 27. V napeti končnici sta v zadnji minuti obe ekipi imeli napad za zmago, a sta bili obe neuspešni in tekma se je končala z zasluženo delitvijo točk.

Arcont Radgona: Žunič 9, Bratkovič 6, Cotič 6, Kolbl 6, Ratnik 3, Plohl. V naslednjem krogu Arcont Radgona gostuje v Ajdovščini.

Pomurje je v 2. krogu izgubilo na Ptuju z Dravo 37 : 27 (Sever 8, Basri 6, Rožman Rader 4, Kuhar 2, Hedl 2, Šerbinek 2, Granfol 2, Zver 1). V 3. krogu bo v soboto gostilo Novo Gorico.