Beltinci do remija pri prvoligašu

Vestnik.si, 25. 1. 2024
ND Beltinci
Tekma je potekala pod reflektorji.

Nogometaši Beltinec so sinoči odigrali prvo tekmo v zimskem pripravljalnem obdobju. Nasprotnik je bil klub iz Radomelj.

Srečanje je bilo odigrano na igrišču z umetno travo v Radomljah. Trener Prekmurcev Damjan Gajser je v prvem polčasu na igrišče poslal Močića, Težačkega, Kaučiča, Štrakla, Zormana, Nergutija, Sočiča, Pihlerja, Rantašo, Čakša in Černeta. Mreža domačinov se je prvič zatresla v 23. minuti, ko je Robert Čakš izkoristil predložek z desne strani in zadel. Deset minut pozneje je isti igralec stresel še vratnico. Po prvem polčasu so Beltinčani vodili z 1 : 0.

V drugem so priložnost dobili Zver, Vodeb, Bagola, Baligač, Črnko, Ignjič, Slokan, Bujan, Leban, Emruli in Kralj. Po desetih minutah igre so se žuti veselili novega zadetka, Bruno Bujan je z bližine spravil žogo za hrbet vratarja in povišal na 2 : 0. Igra je v nadaljevanju potekala večinoma na polovici Beltincev, v 62. minuti so domačini zadeli vratnico, do znižanja zaostanka pa nato prišli v 77. minuti, ko so izkoristili strel z bele točke. Le minuto zatem pa po hitrem napadu izenačili.

Tekma se je končala z remijem 2 : 2.